Cosplay võistlus

P 20.0916.00 - 18:00VõimlaESTENG

Pühapäev, 20. sept: 16.00 – 17.30 / võimlas / eesti, inglise ja vene keeles

Ka sel aastal toimub AniMatsuri festivali raames cosplay ehk animeteemaliste kostüümide võistlus!

Registreerimiseks tuleb täita avaldus ja saata see e-mailile cosplay@anime.ee hiljemalt 11. septembriks 2015. E-maili pealkirjaks (subjectiks)  panna “Animatsuri 2015 cosplay võistluse avaldus”. Lisaks avaldusele on kirjale kindlasti vaja lisada soovitud taustamuusika MP3 failina.

Avalduse näidist saab näha SIIN.

Sellel aastal toimub cosplay võistlus mitmes kategoorias.

1. Defile: Hinnatakse eelkõige kostüümi ja osaleja oskust seda laval umbes ühe minuti jooksul võimalikult hästi esitleda. Etteaste pikkus peab jääma 50-70 sekundi vahele. Võib esineda ka mitmekesi. Koos avaldusega palume saata ka ühe foto enda kostüümist (võib olla valmimisjärgus).

2. Eurocosplay: Defile erikategooria (lisavalik ankeedil). Võitja sõidab 23.-24. oktoobril Londoni ComicConile üle-euroopalisel cosplay meistrivõistlusel Animatsuri festivali esindama! Kulud katab ComicConi korraldaja, MCM Expo Group.

  • Eurocosplay võistleja kostüüm peab olema enda valmistatud (mitte valmiskujul poest ostetud, kehtib ka üksikelementide puhul) ja põhinema ametlikul allikal, ehk Original Content ja mis tahes fan art ei ole lubatud (Eurocosplay suurvõistluse reegel!).
  • Võistleja peab esinema üksinda (lubatud on max. üks tehniline abiline).
  • Võistleja peab olema Eesti kodanik või püsielanik (ehk omama Eesti isikutunnistust ja isikukoodi), peab olema täisealine enne 23. oktoobrit 2015, ja peab olema võimeline ja valmis Londonisse sõitma.

Eurocosplay kategooria võitjat valib rahvusvaheline žürii, kus osalevad ka eelmiste aastate Eurocosplayerid!

3. Lavaetendus: Hinnatakse nii kostüüme kui koreograafiat ja/või laval esitatud lugu; siin on võistlejatel võimalus oma kujutlusvõimet ja loomingulisust kasutada, et luua lemmik-anime põhjal oma lühietendust või tantsu. Esineda võib kas üksinda või mitmekesi ning kogu etteaste peab jääma 3-4 minuti piiridesse.

—-

Taustaheli (muusika ja/või dialoog) palume eelnevalt lõigata teile sobivasse vormi ja pikkusesse, salvestada ühe MP3 failina ja saata see koos avaldusega. Laval ei ole võimalik kasutada mikrofone ja erisoovid valguslahenduse jne osas on piiratud.

Kategooriate võitja valib žürii, mis koosneb Eesti animeliikumise juhtfiguuridest ja olulisematest väliskülalistest. Lisaks antakse välja publiku lemmiku eriauhind, kus võitjat valivad festivali külastajad mitteavaliku hääletuse teel. Publiku lemmiku hääletus ei ole kategooriate kaupa jagatud.

Mitmes kategoorias osalemine on lubatud, aga siin kehtib tähtsusejärjestus: Eurocosplay, etendus, defile, publiku lemmik. Eurocosplay võitja ei saa võita muus kategoorias (võit läheb järgmisele parimale žürii arvestuses). Etenduse võitja saab niigi oma au ja hiilguse kätte, seega ei saa ta olla lisaks ka defile võitja, isegi kui osales selles eraldi. Kõik žürii poolt väljavalitud esinejad langevad välja ka publiku lemmiku auhinnajahist – me avaldame küll hääletuse tulemusi, aga auhinnad lähevad nendele, kes pole oma kategooriat võitnud.

NB! Me armastame varaseid registreerijaid, kel jääb aega idee ja kostüümi veel paremaks tegemiseks. Kui registreerid enne tähtaega ja sul on selleks hetkeks näidata vaid osa kostüümist ning palju entusiasmi, siis on see väga hea! Kogenud cosplayerid festivali korraldajate ja võitjate hulgast annavad sulle hea meelega nõu. Tähtis on ainult see, et registreerimistähtajaks oleks kõik enam-vähem valmiskujul olemas. Eks kõik võistlejad lihvivad oma etendust viimase hetkeni. :)

Igal aastal oli festivalil väga palju külalisi, kes ei julge võistlusest osa võtta, samas käivad ringi üliheades cosplay kostüümides. Ole julge ja registreeri ennast – sa oled tegelikult väga tubli ja su kostüüm on vinge!