Demonstratsioonid

Koryu Uchinadi karate

L 19.0914.15 - 15.30VõimlaESTAndreas Kangur
Tartu Budoklubi

Tartu Budoklubi toob AniMatsuri külastajateni Koryu Uchinadi karate, mis on nn vana kooli Okinawa võitluskunst. Erinevalt modernsest karatest on see rohkem suunatud reaalsele võitlusele, sarnanedes rohkem MMA-ga. Koryu Uchinadi sisaldab kõiki võitluskunsti elemente – löömist, blokeerimist, heitmist, liigeste väänamist, valupunktide mõjutamist, kägistamist ja maasvõitlust.

Teetseremoonia

P 20.0913.00 - 14.30Ruum 225ESTKertu Bramanis
MoshiMoshi.ee
Piirarv: 20

Jaapani teetseremoonia on kohtumine, kus koos piaalitäit teed juues võimenduvad lähedus, harmoonia ja austus kaaslaste suhtes. Teetseremoonia käigus viiakse läbi erinevaid rituaale, mille puhul on oluline nende kindlaksmääratud kulg ja etikett. Teekunst hõlmab ka teisi jaapani kunste, eelkõige lilleseadet, kalligraafiat, luulekunsti, aiakunsti, keraamikat jne. Nii külaliste kui ka teemeistri jaoks on igasugust tegevust ja suhtlemist kujundavaks väärtusteks harmoonia (wa), austus (kei), kirgastumine (sei) ja hingerahu (jaku). Kuigi esmapilgul ei pruugi me mõista ja märgata kõiki kooskõlalisi elemente, suudame me siiski tajuda, et teetseremoonia ei ole meile pakutav etendus, vaid kooskogetud ainulaadne sündmus “üks elu, üks kohtumine”.

Võitluskunstirelvade tutvustus

L 19.0916.15VõimlaESTReedik Pääsuke
Võitluskunsti treener
Võimla

Tutvustatakse erinevates jaapani ja filipiini võitluskunstides kasutusel olevaid relvi ja treeningrelvi koos seletustega nende kasutamise eripärade kohta.