Cosplay võistlus

Cosplay võistlus

KATEGOORIADŽÜRII

 

Nagu igal aastal, toimub ka selle aasta AniMatsuri raames cosplay võistlus! Registreerimiseks täida ankeet ja saada see hiljemalt 3. septembril 2017 (23.59 (GMT+3)).

Märkus: käesoleval aastal on tähtaeg tavapärasest varasem! Palun võtke tähtaega tõsiselt!

Lisaks avaldusele on oluline lisada oma taustamuusika MP3 failina.

 

Võid teha cosplay ükskõik millisest ametlikust avaldatud meelelahutusallikast. Tegemist võib olla anime või mangaga, aga ei pea olema! Videomängud? Marvel/DC/muud koomiksid? Disney tegelased? Ulme- ja fantaasiafilmid või telesarjad? Tunnustatud veebikoomiksid või kunstiraamatud nagu Sakizou? Sobib! Ainus piirang: tegemist peab olema ametliku ja laiemalt tuntud allikaga – fan fiction ja originaaltegelased ei sobi.

Kostüümi valides palun arvesta meie festivali kostüümireeglitega, mille leiad SIIT. Kui sa pole kindel, kas sinu tegelane on piisavalt ametlik, või sul on küsimusi kostüümireeglite kohta, võta meiega ühendust aadressil cosplay@animatsuri.eu.

 

Eelmisel aastal saime võrreldes 2015. aastaga topeltkoguse etteasteid! Oleme sellise arengu üle õnnelikud ja loodame, et uue auhinnasüsteemiga saame veel rohkem osalejaid. Võttes seda arvesse, jätame endale õiguse esinemiste arvu piirata. Ootame kokku 50 etteastet. Kui saadetud avaldusi on kõvasti rohkem kui 50, jätame endale õiguse otsustada, kasutades infot teie avalduses (eriti tööprotsessi pilte), kes lavale pääseb. Kuna AniMatsuri tunneb endiselt uhkust selle üle, et laseb iga kogemustasemega cosplayeril osaleda, rakendame eelmainitud varianti vaid viimases hädas!

 
Sel aastal on meil planeeritud tavapärased cosplay kategooriad, aga ka mitu uut ja põnevat!

Kategooria nimi Mida hindame Maksimaalne osalejate arv Maksimumpikkus Avatud ka muude riikide kodanikele? Avatud AniMatsuri vabatahtlikele ja meeskonnale?
Defile (1., 2., 3. koht) Kostüümi kvaliteet Piiranguteta (tavaliselt soolo) 50-70 sekundit Jah Jah
Lavaetendus (1., 2., 3. koht) Koreograafia ja sinu loomingulisus Piiranguteta (püüdke piirduda 5-ga – meie lava on väike.) 5 minutit Jah Jah
EuroCosplay Kostüümi kvaliteet Soolo 60 sekundit Ei Ei
AnimeCon Koreograafia ja sinu loomingulisus Duo 150 sekundit Jah (Balti riigid) Jah
AniMatsuri Grand Prix Kui vinge mulje suudad jätta Üks inimene kõigist laval olnutest Ükskõik mis kategoorias esinesid Jah (Balti riigid) Ei
Publiku lemmik Fanservice! (Aga hoidke festivali kodukorrale vastav) Ükskõik mis kategoorias esinesid Ükskõik mis kategoorias esinesid Jah Jah

Märkus: üldiselt tahame autasustada nii paljusid kui vähegi võimalik. See tähendab, et sa ei saa võita kahte kategooriat. (Aga võid võita ühe kategooria ja saada teises 3. koha!) Näiteks ei saa sa võita nii EuroCosplayd kui ka defiled, isegi kui registreerisid mõlemasse. (Aga kui sa ei võitnud EuroCosplayd, saad siiski võita defile – just see juhtus aastal 2016!)

Meie rahvusvaheline žürii hindab kõiki kategooriaid peale publiku lemmiku. Kohtunikel on samuti võimalus anda eriauhindu oma äranägemise järgi.

Kategooriatest lähemalt!

1. Defile: Hinnatakse eelkõige kostüümi ja osaleja oskust seda laval umbes ühe minuti jooksul võimalikult hästi esitleda. Etteaste pikkus peab jääma 50-70 sekundi vahele. Võib esineda ka mitmekesi.

2. EuroCosplay: Võitja sõidab oktoobri lõpus Londoni Comic Conile üle-euroopalisel cosplay meistrivõistlusel AniMatsuri festivali ja Eestist esindama! Kulud katab Comic Coni korraldaja, MCM Expo Group.

 • Reeglid:
 • EuroCosplay võistleja kostüüm peab olema enda valmistatud (mitte valmiskujul poest ostetud, kehtib ka üksikelementide puhul) ja põhinema ametlikul allikal, ehk Original Content ja mis tahes fan art ei ole lubatud (EuroCosplay suurvõistluse reegel!).
 • Võistleja peab esinema üksinda (lubatud on max. üks tehniline abiline).
 • Võistleja peab olema Eesti kodanik või püsielanik (ehk omama Eesti isikutunnistust ja isikukoodi), peab olema täisealine AniMatsuri toimumise ajaks (23. september 2017) ja peab olema võimeline ja valmis 26.-28. oktoobril 2017 Londonisse sõitma.
 • EuroCosplay kategooria võitjat valib rahvusvaheline žürii – esindatud on cosplay maailma paremik!

3. Lavaetendus: Hinnatakse nii kostüüme kui koreograafiat ja/või laval esitatud lugu; siin on võistlejatel võimalus oma kujutlusvõimet ja loomingulisust kasutada, et luua lemmikallika põhjal oma lühietendus või tants. Esineda võib kas üksinda või mitmekesi ning kogu etteaste peab jääma 5 minuti piiridesse.

4. AnimeCon: Võitjad sõidavad Hollandisse AnimeCon 2018-le!

 • See kategooria on ainult duole – kahest cosplayerist koosnevale grupile. Mõlemad kostüümid peavad pärinema samast allikast. Ainult ametlikud allikad lubatud (originaaltegelased ega fan art ei sobi).
 • Mõlemad cosplayerid peavad olema Eesti, Läti või Leedu kodanikud või püsielanikud (ehk omama Eesti, Läti või Leedu isikutunnistust ja isikukoodi), peavad olema täisealised AniMatsuri toimumise ajaks (23. september 2017) ning peavad olema võimelised ja valmis juunis 2018 Hollandisse AnimeConile sõitma. Pidage seda silmas, kui õpite veel (kõrg)koolis!
 • Kindlasti lugege läbi AnimeConi kodukord ning kottide, rekvisiitide ja tarbitava reeglistik! AnimeConil pole lubatud relvad (päris, replikad ega mudelrelvad) ja cosplayrekvisiitidele kehtivad ranged reeglid.

5. AniMatsuri Grand Prix: tegemist on pigem eriauhinna kui erikategooriaga. Kohtunikud valivad ühe cosplayeri, kes paistab teiste seast silma ja rabab neid kõige rohkem – iga etteaste seast – ja kes saab AniMatsuri vingeima auhinna: reisi Jaapanisse, et külastada AnimeJapani! Auhinna on välja pannud AniMatsuri koostöös Jaapani-Inglise keeltekooli ja Uniconiga. Reisi aitab korraldada Estravel.

 • Osaleja peab olema Eesti, Läti või Leedu kodanik.
 • Osaleja peab olema vähemalt 18-aastane AniMatsuri toimumise ajaks (23. september 2017).
 • Kostüümile kehtivad üldised AniMatsuri kostüüminõuded, millega saab tutvuda SIIN.
 • Auhinnareisi täpne kuupäev lepitakse kokku võitjaga, kuid reis peab hõlmama kuupäevi 24.-25. märts 2018. Ehk osaleja peab saama nimetatud kuupäevade paiku reisida.
 • Auhind sisaldab edasi-tagasi lennupiletit Tallinnast/Riiast/Vilniusest Tokyosse, majutust ja messipileteid.
 • Auhinnareisi organiseerimine toimub koostöös Estravel reisibürooga auhinna võitja ja reisibüroo vahel.
 • Kui cosplay etteaste puhul on tegu cosplay grupiga (kaks või rohkem isikut), siis on registreerimislehel võimalus eraldi ära märkida, kes grupist soovivad osaleda AniMatsuri peaauhinna kategoorias.
 • Kindlasti tutvuge kõikide reeglitega SIIN.
 • Osaleja ei tohi olla AniMatsuri ega UniConi meeskonnaliige või Jaapani-Inglise Keeltekooli töötaja.

6. Lisaks selgitatakse välja publiku lemmik, kelle valivad salajase hääletuse kaudu välja festivali külastajad. Publiku lemmiku hääletus pole jagatud kategooriate kaupa. Märkus: alates 2017. aastast ei kehti ühe võidu reegel publiku lemmiku tiitlile! See, kes saab kõige rohkem hääli, võidab isegi siis, kui nad on juba midagi muud võitnud.

 

Mitmes kategoorias võistlemine on lubatud, aga suurema tähtsusega kategooria (EC, AnimeCon, GP) võitja ei saa võita üheski teises kategoorias.

Taustaheli (muusika ja/või dialoog) palume eelnevalt lõigata teile sobivasse vormi ja pikkusesse, salvestada ühe MP3 failina ja lisada Google Drive’i meediakausta (vt. avaldust). Laval ei ole võimalik kasutada mikrofone ja erisoovid valguslahenduse jne osas on piiratud.

Me armastame varaseid registreerijaid! Nii jääb sul aega idee ja kostüümi veel paremaks tegemiseks. Kui registreerid enne tähtaega ja sul on selleks hetkeks näidata vaid osa kostüümist ning palju entusiasmi, siis on see väga hea! Kogenud cosplayerid festivali korraldajate ja võitjate hulgast annavad sulle hea meelega nõu. Tähtis on ainult see, et registreerimistähtajaks oleks kõik enam-vähem valmiskujul olemas. Eks kõik võistlejad lihvivad oma etendust viimase hetkeni.

Igal aastal on festivalil väga palju külalisi, kes ei julge võistlusest osa võtta, samas käivad ringi üliheades cosplay kostüümides. Ole julge ja registreeri ennast – sa oled tegelikult väga tubli ja su kostüüm on vinge!