Cosplay žürii


Käesoleval lehel tutvustame lähemalt auväärt kohtunikke, kes meie festivali cosplay võistluse kostüüme hindavad.

 

Dulcinea (Leedu)

Facebook

Olen cosplayer Leedust ja olen cosplayga tegelenud kuus aastat. Õppisin cosplay rekvisiite ja armorit tegema enne, kui õppisin õmblema, ja rekvisiitide meisterdamine on kindlalt siiani kõige lemmikum. Usun, et vaeva nähes on võimalik õppida ükskõik mis oskusi – loomulik anne pole ilmtingimata vajalik. Selle kuue aasta jooksul, mil olen tegelenud cosplayga, olen olnud Leedu esindaja EuroCosplayl, saanud GRY Online.pl-i auhinna parima käsitöö eest, saanud UniConi aukonsuli tiitli Leedu Vabariigis (pidin seda lihtsalt mainima), olnud paljude cosplay võistluste kohtunik Leedus ja mujalgi ning isegi organiseerinud ise cosplay võistlusi – praegu võite mind kohata GameOni cosplay korraldajana. Suurimat rõõmu cosplayerina ja käsitöölasena pakub mulle teiste aitamine teadmistega, mille olen omandanud omaenda katsetuste ja eksimuste kaudu – teen ettekande PVC-st, kus jagan kuulajatega, mida olen selle ägeda ja odava materjali kohta õppinud. Külastan Eestit esimest korda ja ootan põnevusega kõigiga kohtumist ning AniMatsurile tulekut, sest olen sellest festivalist kuulnud väga palju vingeid asju.

Julgustavad sõnad neile, kes mõtlevad cosplayga alustamisele:
“Kui kaalud, kas cosplay proovimine on seda väärt, kinnitan – see on seda väärt! Olen suurema osa oma sõpradest, kolleegidest ja tuttavatest saanud just cosplay kaudu ja ma ei saaks selle üle õnnelikum olla! Tegemist on sõbraliku ja avatud kommuuniga, nii et saad olla sina ise ja tunda end koduselt.”

 
Dulcinea fotod tegi Rhaine Photography.


Dudus (Ungari)

Facebook

Meeldiv tutvuda, olen Dudus Ungarist ja olen cosplayga tegelenud aastast 2006, kuigi oma kostüüme teen ise alates aastast 2010. Minu erialaks on crossplay ehk olen naissoost ja riietun meestegelasteks. Minu tugevusteks on habemed ja rekvisiidid, hindan kõige rohkem sarnasust originaalile ja püüan ise sedasama cosplays jälgida.

Olen võitnud auhindu Ungari festivalidel ja olen paar korda ka cosplay võistlustel kohtunikuks olnud (Ungaris ja mujalgi), minu suurim saavutus on oma riigi esindamine EuroCosplayl aastal 2015, mil võitsin kohtunike eriauhinna.

Külastan Eestit esimest korda ja ootan põnevusega kohaliku cosplay maastiku nägemist!

Julgustavad sõnad neile, kes mõtlevad cosplayga alustamisele:
“Cosplay eesmärgiks on lõbutseda, pead leidma aspekti, mis sulle kõige rohkem meeldib – kostüümi tegemine, selle kandmine, teistega võistlemine või niisama lollitamine -, ja isegi kui esimene kostüüm pole täiuslik, tuleb meeles pidada, et kõik alustasid kuskilt. Ära anna alla!”

    
Fotode autorid: Stoick (üleval) jäädvustatud Artflower Fotografie poolt, Sultan (all vasakul) ja Ice King (all keskel) jäädvustatud Cleniveri poolt, Stoick (all paremal) jäädvustatud Endre Szabo poolt.


Elffi (Soome)

Facebook / Instagram / Twitter

Elffi on 29-aastane Soomest pärit meescosplayer, kes elab hetkel Saksamaal. Huvi jaapani keele, anime ja manga vastu tärkas temas aastal 2004 ja ta tegi oma esimese cosplay aastal 2006. Ta esindas Soomet World Cosplay Summitil (WCS) Nagoyas, Jaapanis aastal 2011 ja on võitnud mitmeid auhindu ja nominatsioone erinevatel cosplay võistlustel. Elffi on olnud külaliskohtunik, vestluspaneeli osaline ja külaline 33 riigis (Austria, Belgia, Brasiilia, Bulgaaria, Kanada, Tšiili, Colombia, Costa Rica, Tšehhi Vabariik, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Iirimaa, Jaapan, Kuveit, Läti, Leedi, Mehhiko, Madalmaad, Norra, Peruu, Poola, Portugal, Rumeenia, Venemaa, Serbia, Hispaania, Rootsi, Šveits, Araabia Ühendemiraadid ja USA).

Kohv, õlu ja võimla on talle südamelähedased. Ta armastab armorit, kehamaalimist ja oma keha vormimist vastavalt tegelastele. Elffi ütleb samuti, et ilma cosplayta poleks ta üldse vormis. Reisihimulise inimesena meeldib talle näha uusi kohti ja tutvuda kaascosplayeritega!

Julgustavad sõnad neile, kes mõtlevad cosplayga alustamisele:
“Cosplay ei ole ainult hobi – see on eluviis. See annab sulle tõieliku vabaduse eneseväljenduseks käsitöö, poseerimise ja fotograafia kaudu. See laiendab meie maailmapilti ja ühendab meid. Olen reisinud maakera teise otsa ja tagasi ning igal pool on cosplayerid samasugused – üks suur armastav ja vastuvõtlik perekond.”

    
Fotode autorid: täiskasvanud Aang (üleval) jäädvustatud ACCosplay poolt, Godot (all vasakul) jäädvustatud Blue Potion Photography poolt, Sinbad (all keskel) ja Shura (all paremal) jäädvustatud Midgard Photography poolt.


Calssara (Saksamaa)

Koduleht / Facebook

Calssara on cosplayer Saksamaalt, kes on cosplayga tegelenud 2004. aastast. Ta esindas Saksamaad World Cosplay Summitil (WCS) aastatel 2009 ja 2011. Samuti esindas ta oma riiki European Cosplay Gatheringul (ECG), ühel suurimatest Euroopa cosplay võistlustest, mis toimub Pariisis Japan Expol, ja võitis meistritiitli aastal 2012 oma Saberi kostüümiga sarjast Fate/Stay Night.

Calssara on külastanud 34 riiki (Austria, Belgia, Brasiilia, Bulgaaria, Kanada, Tšiili, Costa Rica, Tšehhi Vabariik, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Iirimaa, Jaapan, Läti, Leedu, Luksemburg, Mehhiko, Madalmaad, Norra, Peruu, Poola, Portugal, Rumeenia, Serbia, Lõuna-Aafrika, Hispaania, Rootsi, Šveits, Türgi, Araabia Ühendemiraadid ja Suurbritannia) kolmel mandril oma kostüümidega, olles cosplay kohtunik, vestluspaneeli osaline ja sõnumitooja.

Päriselus on ta raamatukogutöötaja, üritustekorraldaja ja kirglik teejooja. Ta on väga sotsiaalne ja rõõmus inimene, kes armastab uute sõprade leidmist ja cosplayerite toetamist kogu maailmas.

Julgustavad sõnad neile, kes mõtlevad cosplayga alustamisele:
“Cosplay aitab inimestel avastada ja omaks võtta uusi seni varjus olnud iseloomujooni. Saad olla vapper sõdalane, loodust armastav haldjas, häbelik koolitüdruk või ülivinge kaardimängulahinguspetsialist. Cosplays saad olla ükskõik kelleks olemisest unistad.”

  
Fotode autorid: Nidalee (üleval) jäädvustatud Midgard Photography poolt, Hatsune Miku (all vasakul) jäädvustatud Capturedi poolt, Weiss Schnee (all paremal) jäädvustatud Butterfly Dreamsi poolt.