Demonstratsioonid


Aikido demonstratsioon


Aikido (合気道) on Jaapani võitluskunst, mis on loodud O-Sensei (Suur Õpetaja) poolt. Puhtfüüsilisel tasandil on aikido kunst, mis sisaldab endas mõningaid heiteid ja liigestelukke, mis on tuletatud jiu-jitsust, ning mõningaid heiteid ja teisi tehnikaid kenjutsust. Aikido eesmärgiks ei ole vastast lüüa käe või jalaga, vaid kasutades ära ründaja oma energiat, saavutada kontroll tema üle või heita ta endast eemale. Aikido ei ole staatiline kunst, kuna liikumisele ja liigutuste dünaamilisusele pööratakse suurt tähelepanu. Räägime aikidost veel. Lisaks tehnilisele poolele näitame bokkenit (puust mõõk).

Esindatud on Aikidoklubi Agatsu liikmed.


Ajakavas
Aikido demonstratsioonLaupäev, 23.09 14:15 - 15:45
võimla

Kendo demonstratsioon


Tartu kendoklubi liikmed tutvustavad legendaarset jaapani mõõgakunsti ja võitlussporti, mille juured ulatuvad keskaega. Jaapani mõõgas peitub samurai hing ning see relv on üks jaapani kultuuri sümboleid. Termin “kendo” tähendab mõõga teed.


Ajakavas
Kendo demonstratsioonLaupäev, 23.09 12:30 - 14:00
võimlaMargus Freudenthal, Tartu Kendoklubi

Keskaegsete relvade ja kaitserüüde demonstratsioon


Näitame huvilistele Euroopa ajalooliste relvade ja kaitserüüde koopiaid alates Rooma impeeriumi perioodist ning viikingiajast kuni 15. sajandini. Räägime, kuidas ja miks üht või teist asja kasutati, ning näitame, kuidas seda tehti. Asju saavad kõik ise katsuda ja selga proovida. Räägime lisaks Eesti ajaloost. Tutvustame ja näitame ka kaasaegset sportvõitlust keskaegsete relvadega.


Ajakavas
Keskaegsete relvade ja kaitserüüde demonstratsioonLaupäev, 23.09 17:45 - 19:15
võimlaSõdalaste Koda, MTÜ Eesti Ajaloolise Mõõgavõitluse Liit

Koryu Uchinadi karate


Koryu Uchinadi karate on nn vana kooli võitluskunst. Vana kooli võitluskunste iseloomustab rakenduslikkus – idee, et funktsioon loob vormi, mitte vastupidi. Koryu-uchinadi juured on Ryukyu kuningriigi julgeolekutöötajate igapäevases toimetamises – käsivõitlusoskuste kasutusalaks oli seal eelkõige korravalve ja enesekaitse (mitte sõjapidamine lahinguväljal). Selles mõttes on vana kooli võitluskunstide filosoofia lähemal Bruce Lee ja kaasaegse MMA lähenemisele kui hiljem välja kujunenud ritualiseeritud või spordivõistluste jaoks kohandatud süsteemide omale.

Koryu Uchinadi kui süsteem on meieni jõudnud tänu Patrick McCarthy uurimistööle. McCarthy elas Jaapanis pea 10 aastat, uurides võitluskunstide ajalugu ning õppides kõikide kuulsamate ja veel elus olevate meistrite juures. Oma kogemusele ja uurimistööle tuginedes pani ta kokku süsteemi, mis hõlmab kõiki võitluskunstiaspekte. Seda, kuidas löömine, blokid, liigeste väänamine ja lukud, heited, kägistused ja maasvõitlus ühtses süsteemis toimivad, me näitame ja laseme osalejail proovida. Lisaks võtame kaasa ka mõned traditsioonilised relvad, millega võitlemist pealtvaatajatele tutvustame. Koryu Uchinadi käsivõitlust õpetatakse Tartu Budoklubis ning seda harjutama on oodatud nii noored kui ka vanemad. Lisaks praktilisele enesekaitseoskusele ja lahedale hobile on kaasnevaks kasuks ka treeningu tulemusena tuntavalt paranev füüsiline vorm.


Ajakavas
Koryu Uchinadi karateLaupäev, 23.09 16:00 - 17:30
võimlaAndreas Kangur, Andres Kaljuste, Rasmus Vahtra, Allan Ahu, Martin Rein, Uku Luhamaa, Tartu Budoklubi