Ettekanded


“Silent Hill” ja Jaapani hirmuesteetika juured


Vanusepiirang: 16+

Enamasti seondub Jaapani popkultuuriga kawaii-esteetika ja muu nunnundus, kuid selle kõrvale on tekkinud ka arvestatav hulk fänne, kes peavad lugu teistsugusest esteetilisest katarsisest – Jaapani õudusžanrist, mille väljendusmeediumiks võib olla film, manga, anime või arvutimäng. Miniloengus tuleb vaatluse alla Jaapani hirmuesteetika, mida lahkame videomängus Silent Hill loodud fantaasiamaailma analüüsi abil. Püüame näidetega kunstist, mütoloogiast ja filmist defineerida, kust on erinevate koletiste ja düstoopilise ruumi loomisel ammutatud inspiratsiooni ning milles seisneb hirmu tekitavate olendite esteetiline väärtus.


Ajakavas
“Silent Hill” ja Jaapani hirmuesteetika juuredLaupäev, 23.09 15:00 - 16:00
203Maret Nukke, Jaapani uuringute lektor, Tallinna Ülikool

Alternatiivsed rollimängusüsteemid D&D-le


Rollimänge on väga erinevaid, neist Eestis tuntuim on ilmselt D&D (vahel ka AD&D), millel on aga hulk miinuseid. Vestluse jooksul uurime erinevaid rollimängusüsteeme, arutame nende lõbusamate mehaanikate üle ning vaatame, kuidas nad oma temaatikat edasi kannavad.


Ajakavas
Alternatiivsed rollimängusüsteemid D&D-leLaupäev, 23.09 12:30 - 13:30
225Ove Hillep

Cosplay tegemine: A-st Z-ni


Tahad teha cosplayd, aga ei tea, kust alustada? Kõik need võimalused on sind enda alla matnud? Cosplay tegemine on lõbus ettevõtmine, mille käigus saad õppida palju erinevaid oskusi, aga see võib samamoodi olla stressirohke ja hirmutav. Jagame teiega näpunäiteid ja võimalikke lahendusi, kuidas oma cosplay kogemus teha paremaks, ja püüame teid juhtida kogu teekonna, mille käigus paberil olnud tegelane ärkab ellu!

Mida valida ja kuidas? Millele tähelepanu pöörata, kui cosplayd planeerid? Mis oleks kõige parem materjalivalik ja kust seda leida? Mida vältida? Kuidas oma oskusi täiendada ja kostüümikvaliteeti parandada? Need on vaid mõned teemadest, mida teile räägime! Kõik kuulajad on teretulnud aruteluga liituma 🙂


Ajakavas
Cosplay tegemine: A-st Z-niLaupäev, 23.09 12:30 - 13:30
203Pandemonnium

Välismaa festival ehk sinna ja tagasi


Me kõik teame seda vahvat ja positiivset tunnet, mida tekitab tore festival, parimad sõbrad, huvitavad tegevused ja kõik su lemmikud asjad ühes kohas. Tutvustame oma ettekandes erinevaid välismaa festivale, mis meile just seda tunnet pakkunud on. Räägime rahalisest poolest, transpordivalikutest, ööbimisvariantidest, piletihindadest ning festivalist endast.


Ajakavas
Välismaa festival ehk sinna ja tagasiPühapäev, 24.09 12:30 - 13:30
225Karen Tuul, Eili Lusti

Rekvisiitide tegemine PVC vahtplastist


See ettekanne on mõeldud cosplayeritele, kes tahavad õppida cosplay rekvisiitide tegemist PVC vahtplastist. Räägin tööriistadest, materjalidest ja töövõtetest, mis sellega kõige paremini sobivad, rekvisiiditüüpidest, mida saad sellest materjalist teha, ja kuidas saavutada teatud kujusid, aga jagan ka näpunäiteid, kuidas oma rekvisiite värvida ja vanandada. Ettekanne keskendub ulatuslikule cosplay meisterdamisele.


Ajakavas
Rekvisiitide tegemine PVC vahtplastistLaupäev, 23.09 17:30 - 18:30
225Dulcinea, Dulcinea Cosplay

Kuidas taltsutada cosplay habemeid


Olgu tegemist crossplayga (naine cosplaymas meestegelast) või mehega, kes cosplayb meestegelast, juhtute ikka aeg-ajalt mõne tegelase otsa, kel on habe. Tegemist võib olla habemetüükaga, kitsehabemega või põrandat pühkiva monstrumga. Kui sa ei saa või ei taha oma näole habet kasvatada, ära muretse – võltshabeme tegemiseks on mitmeid võimalusi. Näitan sulle oma lemmikvõtteid, mis võivad sind tagasi õigele teele suunata!


Ajakavas
Kuidas taltsutada cosplay habemeidLaupäev, 23.09 15:00 - 16:00
225Dudus, Dudus Arrrt

Jaapani figuriinide kogumine algajatele


Plaan on rääkida anime/manga/hobifiguriinidest, teha tutvustust erinevatel figuriiniliikidel, selgitada erinevusi originaali ja bootlegi vahel, miks ei tasuks osta bootlegi ja kus osta originaali mõistliku hinna eest. Plaan on võtta ka mõned haruldasemad figuriinid kaasa publikule pärast ettekannet näitamiseks.


Ajakavas
Jaapani figuriinide kogumine algajateleLaupäev, 23.09 13:45 - 14:45
203Mariliis Teearu

Cosplay ohud internetis: näpunäited ja nõuanded halbade olukordade vältimiseks


Internet on suurepärane koht, kus jagada cosplay pilte ning vestelda teiste cosplayerite ja fännidega üle maailma asjadest, mida armastad. Ometi võib internet olla küllaltki ohtlik, eriti kui igaüks maakera igast nurgast saab näha su pilte ja neile reageerida. See võib tekitada probleeme! Mida peaksin tegema, kui mu tuleviku tööandja näeb mind veidrates kostüümides? Mis saab, kui mõni kahtlane veebileht varastab mu pilte ja kasutab neid enda omadena? Mida peaksin tegema, kui mõni fänn muutub fanaatilisemaks kui vaja? Kõigist neist teemadest räägime selle ettekande ajal.


Ajakavas
Cosplay ohud internetis: näpunäited ja nõuanded halbade olukordade vältimiseksLaupäev, 23.09 16:15 - 17:15
203Calssara, Calssara Cosplay

Kuidas teha mänge graafilise romaani näite põhjal


Arvutimängud on meie igapäevase elu osa ja arvatavasti oskad sa kohe nimetada hulga enda lemmikuid. Aga kas sa ka tead, kes ja mida pidi tegema iga selle mängu valmistamiseks? Võib-olla tahad ise ka mänguarendust proovida, aga ei tea, kust alustada? Nendest kahest teemast ma teile räägingi. Ettekande käigus võtame me ühe visual noveli algosadeks ja puudutame ka teiste žanride mänge, mis lähevad hästi kokku AniMatsuri festivali teemadega.


Ajakavas
Kuidas teha mänge graafilise romaani näite põhjalPühapäev, 24.09 13:45 - 14:45
225Toomas Laasik

Musklid ja meik


Tule kuulama Elffi ettekannet tänapäeva trenditeemast – cosplay fitnessist. Millised on tervisliku dieedi ja treeningrežiimi alustalad cosplay eesmärgil? Kuidas näida fotodel rohkem treenitud ja toonuses? Mis on “liquid flush”, kehakontuurimine ja toniseering? Kõigil neil ja rohkematelgi musklite ja meigiga seotud teemadel räägime selle interaktiivse ettekande jooksul, kus kõigil on võimalus iga kell küsimusi küsida!


Ajakavas
Musklid ja meikLaupäev, 23.09 13:45 - 14:45
225Elffi, Elffi Cosplay

Parukate 101


Oled sa kunagi mõelnud, kas saaksid oma kostüümivalmistamisoskusi arendada, aga oled juba õppinud õmblema/maalima/meisterdama? Kuidas oleks parukastiliseerimisega? Sel laupäeval avaneb sul unikaalne võimalus – Fleur jagab oma teadmisi ja näpunäiteid parukate vallas! Juttu tuleb sellest, kui tähtis on oma tegelase juustele lisatähelepanu pöörata. Selle ettekande ajal saad teada, kuidas oma parukat lõigata ja stiliseerida ning kuidas paruka eest hoolitseda, et oma lemmiktegelast täies hiilguses kehastada!


Ajakavas
Parukate 101Laupäev, 23.09 16:15 - 17:15
225Effymia, Effymia Cosplay

Alastuse kujutamine Jaapani visuaalses meedias


Vanusepiirang: 16+

Kas oled animes näinud alasti kehasid, mis oleks tsenseeritud või isegi keelatud Lääne televisioonis? Kas sind on üllatanud teatud kehaosi puudutavate tabude puudumine? Või lihtsalt imestanud, kuhu nibud jäid?

See ettekanne annab lühikese ülevaate sellest, mida on ja ei ole lubatud ekraanil näidata, kuidas seda reguleeritakse ja mis on ajaloolised põhjused selle taga.

Kaetud on vaid peavoolumeedia. Viiteid pornograafiale või erootilise sisuga pilte ei näidata.


Ajakavas
Alastuse kujutamine Jaapani visuaalses meediasPühapäev, 24.09 12:30 - 13:30
221Piiu Pilt

Tudengipõlve mälestuste vormimine


See ettekanne on mu reisimälestustest, palverännakukohtadest ja jaapani kultuurist kohtades, kus ma olen viibinud. Räägin erinevatest prefektuuridest, kuhu rändasin hääletades, ja käsitlen kultuuriliselt olulisi punkte igaühe kohta. Tutvustan Tokyot, Kyotot, Hiroshimat, Naganot, Ishikawat ja veel paari. Tokyo on mu kodulinn, mistõttu sellest räägin kõigepealt. Ettekandele eelneb lühike tutvustus ja ettekanne lõppeb kokkuvõttega.


Ajakavas
Tudengipõlve mälestuste vormimineLaupäev, 23.09 16:00 - 17:15
141Hiromasa Saito