Jaapani kuu kontsert

Jaapani kuu kontsert

Käesoleval aastal toome teieni kaunid helid kontserdi “Tühjuse ilu” kaudu.

Millal? 13. september 2017 kell 19.00
Kus? Genialistide klubis (Magasini 5, Tartu)
Pilet? 6€ (õpilastele ja pensionäridele 3€).
Kontserdi event

 

Duo KUUKUU kontserdi teema on „TÜHJUSE ILU“ – selle mõtte, sõnapaari mõistatamine, interpretatsioon jaapani bambusflöödi (shakuhachi) repertuaari kaudu ja ka eesti rahvamuusika improvisatsioonid põimituna väikekandlega ja rubapiga (Kesk-Aasia pikakaelaline lauto).

KUUKUU (jp. k. tühi/tühjus/tühine, vakantne) on duo Tartust, kes kannab ammust koosmusitseerimise rõõmu – nakkust, mille ilmnemisel on vastupandamatu vajadus teineteist helidega masseerida ja tajuda muusikategemistes õnnetuuli.

Mõlemad pillimängijad on alustanud ühise huviga euroopa keskaja-ja rahvamuusika (iiri ja eesti) vallas. 1990-date algusest pärinevad ka duo esimesed kirgastavad ja innustavad improvisatsioonid shakuhachi-flöödi ja näppepillidega (tollel ajal klassikalise kitarriga). Roland Suits peab olulisemaiks eeskujuks shakuhachi suurmeistrit Takashi Tokuyamat ja on saanud temalt õpetust ja juhendamist. Toivo Sõmer on lautomängu lihvinud erinevate meistrite käe all nagu Rolf Lislevand (Norra), Paul Beier (Itaalia) ja kandlemängu krutskeid õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias.

KUUKUU:
Roland Suits – shakuhachi, vurr
Toivo Sõmer – väikekandled, rubap, kell