Temari tikandpallide töötuba

Temari tikandpallide töötuba

Millal? 27. septembril kell 18.00 (algajad) ja 28. septembril 2017 kell 18.00 (edasijõudnud)
Kus? Domus Dorpatensises (Ülikooli 7/Raekoja plats 1, Tartu)
Pilet? 4€ (tasumine kohapeal sularahas)
Kui palju? 15 inimest
Eesti, inglise ja vene keeles
Algajate töötoa event
Edasijõudnute töötoa event

 

27. ja 28. septembril on võimalik proovida oma kätt temari-tikandpallide meisterdamises. 27. septembril toimub töötuba neile, kes pole varem temari-tikandiga tegelenud. 28. septembri töötuba on neile, kes on korra varem töötoas osalenud ja soovivad end sellel alal edasi arendada. Sündmus toimub mõlemal päeval Domus Dorpatensise kaminasaalis algusega kell 18.00. Pallide meisterdamist õpetab Jaana Bichele, kes oskab juhendada nii eesti, inglise kui ka vene keeles

Osalemiseks tuleks saata e-maili aadressile j.bichele@gmail.com ning võtta kaasa 4€. Palle meisterdama saavad vaid 15 kiireimat!

Temari-tikand on Jaapani traditsioonilise käsitöö liik. See on enamasti geomeetriline tikand, millega kaunistati väikeste riidest ja niidist kokku keeratud pallide pindu. Algselt oli tegu pigem ainult ülemklasside käsitööga, milles kasutati värvilisi siidniite, kuid ajapikku liikus see ka keskklassidesse. Sellises tehnikas valmistatud palle kasutati näiteks laste mänguasjadena või tänavažonglööride etteastetes, kuid tänapäeval on tegu peamiselt dekoratiivse esemega.

Temari-pallid on ka läbi ajaloo olnud armastatud kingitus, mis sümboliseerib sõprust ja õnnesoove. Eriti oli kombeks neid kinkida uue aasta paiku.

Töötuba on eesti keeles (võimalik juhendus ka inglise ja vene keeles).

Temaripallide pildi autor: Rebecca Thiele, WMUK