Töötoad


Gunpla ettekanne ja töötuba


Piirarv: 15

Mart Redi toob taaskord AniMatsurile populaarse gunpla hobi, mis kujutab endast legendaarse Gundam frantsiisi robotimudelite kokkupanemist. Mart annab põgusa ülevaate gunplast kui hobist. Sellele järgneb osalejatel reaalne võimalus ise osaleda mudelite kokkupanekus. Suurepärane ajaviide nokitsejatele ning sissejuhatus kiiresti populaarsust koguvasse hobisse.


Ajakavas
Gunpla ettekanne ja töötubaLaupäev, 23.09 14:15 - 15:45
139Mart Redi ja Arvi Uuspõld

Mangade töötuba


Piirarv: 15

Manga töötoas annab Eesti manga hobikunstnik kiire ülevaate sellest, mis manga on, ja kirjeldab oma koomiksite loomise protsessi. Töötoas saavad osalejad ka Sandri õpetuse all õppida kiirelt joonistama mangategelasi ja luua üks visand koomiksilehest.


Ajakavas
Mangade töötubaPühapäev, 24.09 14:15 - 15:30
139Sander Tulk

Kalligraafia


Piirarv: 15

Kultuuri- ja kunstihuvilistel on võimalus kätt proovida ühe Jaapani vanima ja tuntuima kujutava kunsti haruga, milleks on jaapani kirjakunst. Töötuba juhendab Tartu Ülikooli jaapani keele lektor Eri Miyano ja kalligraafiakomplektid on Eestis asuva Jaapani Suursaatkonna poolt.


Ajakavas
KalligraafiaLaupäev, 23.09 12:30 - 14:00
Pühapäev, 24.09 12:30 - 14:00
139Eri Miyano, jaapani keele lektor, Tartu Ülikooli keeltekeskus

Jutumäng: Fiasco


Piirarv: 6

Inspireeritud filmidest nagu “Fargo”, “The Way of the Gun” ning “A Simple Plan”, kehastuvad tegelased tavalisteks edasipüüdlikeks tulipeadeks. Selles mängus saavad teil olema suured unistused ning puudulikud teostused. See kõik ei lõpe hästi… kergelt öeldes. Kui aus olla, siis lõpeb see pigem hiiglasliku hunniku kadeduse, süüdistuste ning tapmistega.

Kaotada võib nii elu kui ka eneseväärikuse, võita aga valusad teadmised, ja kui sa oled väga õnnelik, võid sa jõuda samasse kohta, kust alustasid.


Ajakavas
Jutumäng: FiascoLaupäev, 23.09 13:45 - 19:15
202Ove Hillep

Jaapani keele õpetus


Piirarv: 20

Eestis juba pikemat aega elanud ja Jaapani-Inglise Keeltekoolis õpetajana töötav Naoya Tamura tutvustab kultuurihuvilisematele külastajatele jaapani keele aluseid ja annab esimesed sissejuhatavad õpetused.


Ajakavas
Jaapani keele õpetusPühapäev, 24.09 14:00 - 15:30
141Naoya Tamura, Jaapani-Inglise keeltekool

Kanzashi


Piirarv: 8
Osalustasu: 1€

Kanzashi (ka hana kanzashi) on traditsiooniline jaapani kunstivorm. Kanzashi lilli kandsid peamiselt maikod, kuid nüüd on need saanud populaarselt ja levinud üle kogu maailma. Teeme hooajalise (sügisese) kanzashi lille juukseklambri.


Ajakavas
KanzashiLaupäev, 23.09 17:45 - 19:15
139Natalia Orshanskaya, Jaapani-Inglise keeltekool

Artemis


Piirarv: 6

Oled sa kunagi mõelnud, mis tunne on kapten Kirkil Enterprise’i sillal? Või Malcolm Reynoldsil Serenity pardal? Või siis ükskõik millisel kaptenil suvalisel kosmoselaeval? Nüüd on seda võimalik proovida kaptenisillasimulaatoril „Artemis“. Peale kapteni aga on vaja laevale ka relvastusohvitseri, navigaatorit, inseneri ning luure- ja sideohvitseri. Sedasi kuuekesi laeva juhtida on käkitegu ning iga meeskonnaliige saab oma ülesanded kiirelt selgeks. Vilumus nendega mängleva kergusega hakkama saada tuleb aga ajapikku.


Ajakavas
ArtemisPühapäev, 24.09 11:30 - 15:30
202Ove Hillep, J.J Metsavana

“Tüüpilise animedraama” rollimäng


Tahad olla kangelane, kurikael, päästa maailma või seda hävitada? See kõik on sinu võimsuses. Seltskonnamäng, mille eesmärk on luua eepiline lugu täis põnevust ja huumorit.


Ajakavas
“Tüüpilise animedraama” rollimängLaupäev, 23.09 16:00 - 17:30
139Gerli Carol Koppel

Kõik ACEO-st


Piirarv: 15

Oled sa varem kuulnud ATC-st või ACEO-st? On suur võimalus, et ei ole, ometi on see taskukunst kogumas kuulsust Saksa ja USA kunstnike ning animearmastajate seas. Miks mitte proovida alustada isiklikku käsitsitehtud kaartide kollektsiooni?

Tule sellesse töötuppa ja saa teada, mida tähendavad ACEO ja ATC. Kuuled erinevatest tehnikatest ja ideedest, saad teada kasulikke nippe ja proovida üht kaarti ise teha. Kõik vajalikud materjalid on kohapeal olemas, aga võid soovi korral kaasa võtta ka oma eelistatud kunstitarbeid. Näeme töötoas!


Ajakavas
Kõik ACEO-stLaupäev, 23.09 12:30 - 14:00
141Kato