AniMatsuri 2017 võitjad!

02. oktoober 2017 AniMatsuri 2017 võitjad!

Sel aastal sai mõõtu võtta cosplays, videomängudes, viktoriinil, AMV-de tegemises ja joonistamises. Käesolevas postituses toome ära kõik auhinnaliste kohtade võitjad.

 

COSPLAY

AniMatsuri Grand Prix

Jaapanisse sõidab: Lady Wolf


Foto: Kirill Dogadajev

EuroCosplay

Eestit läheb esindama: Iardacil


Foto: Kirill Dogadajev

Animecon

Animeconile sõidab: Pandemonnium


Foto: Kirill Dogadajev

Defile

1. koht: Vega


Foto: Kirill Dogadajev

2. koht: NatsumiPon


Foto: Denis Signarskis

3. koht: Felidae


Foto: Denis Signarskis

Lavaetendus

1. koht: Yugoro


Foto: Denis Signarskis

2. koht: Casual reminder that cosplay is about fun and literally nothing else


Foto: Tanel Pipar

3. koht: Vorro


Foto: Denis Signarskis

Žürii lemmikud

Calssara lemmik: Kaoka


Foto: Kirill Dogadajev

Elffi lemmik: EvilUke


Foto: Tanel Pipar

Duduse lemmik: Draco Titillandus


Foto: Denis Signarskis

Dulcinea lemmik: Medovaya Hannah


Foto: Denis Signarskis

Publiku lemmik: Casual reminder that cosplay is about fun and literally nothing else


Foto: Tanel Pipar

COSPLAY FOTOVÕISTLUS

1. koht: Dioss
Cosplayer: Hime
Tegelane: Fujiwara no Mokou Touhou Projectist


Foto: Dioss

2. koht: Shainé
Cosplayer: Maumas
Tegelane: Cassie Cage “Mortal Combat X-ist”


Foto: Shainé

3. koht: Dioss
Cosplayer: Lady Wolf
Tegelane: Regina Mills sarjast “Once Upon A Time”


Foto: Dioss

 

VIDEOMÄNGUD

Tekken 7

1. koht: Priit K
2. koht: Rometh Kartau
3. koht: Martin Mitt

Super Smash Bros. U

1. koht: Henry Eduards-Xu
2. koht: Rain Erik Treialt
3. koht: Hiromasa Saito

Puzzle Fighter 2

1. koht: Madis-Kaspar Kaljuvee
2. koht: Indrek Paas
3. koht: Karl-Walter Sillaots

 

AMV

1. koht: Kato

2. koht: Mattias Mägi

3. koht: Kristiāna Ozoliņa

 

VIKTORIIN

1. koht: baka.ee
2. koht: Ryushi
3. koht: Tanel for Life

 

JOONISTUSVÕISTLUS

1. koht: Silvia-Sigrid Sillaots

2. koht: Greta Vinkel

3. koht: Nadežda Sapunova


Jaapani kuu kumihimo töötuba jääb ära

29. september 2017

Peame kurvastusega teatama, et kumihimo töötuba jääb ära. Aga! Kuna huvi töötoa vastu on olemas, plaanime selle korraldada lähitulevikus (Jaapani kuu väliselt) ja anname kindlasti teada, kui kuupäev on kindel. Vabandame ebamugavuste pärast.


AniMatsuri 2017 on edukalt lõppenud!

26. september 2017

Järjekordne AniMatsuri on läbi, valitud ballikuningas ja -kuninganna, tantsitud animemuusika saatel, kuulatud ettekandeid ja vaadatud demosid, meisterdatud töötubades ja sotsialiseeritud, nauditud cosplay etteasteid ning jagatud auhinnad parimatele kunstis, videotöötluses, mängudes ja cosplays. Kaks ja pool päeva möödusid linnutiivul.

AniMatsuri korraldusmeeskond soovib tänada külastajaid, kes aktiivselt festivali programmist osa võtsid – ilma teieta poleks ka festivali.

Tänusõnad kõigile programmi läbiviijatele, et jagasite oma teadmisi ja oskusi külastajatega. Ootame teid ka edaspidi esinema!

Suur tänu meie toredatele ja usinatele kohtunikele Elffile, Calssarale, Dudusele ja Dulcineale, kes aitasid selgitada välja selle aasta parimad cosplayerid.

Rohkelt kallistusi meie meeskonnale, kes väsimatult kogu festivali vältel, eel ja pärast veendusid, et kõik sujuks plaanipäraselt.

Suur-suur aitäh meie partneritele ja sponsoritele: Tartu linn, Jaapani kultuuriklubi Asashio, UniCon, Jaapani-Inglise Keeltekool, Estravel, EuroCosplay, Animecon, Jaapani Suursaatkond, Jaapani Fond, GamingHouse, Brain Games, Visual Culture Club, Tokumaru, Gamestar, JAPAN AIRLINES, Genialistide Klubi, Looming Hostel, Hostel Terviseks, “Nyaaa!” Cosplay, Erinevate Tubade Klubi, Sushimon, 100usagi ja PlayStation Eesti.

Kohtumiseni 2018. aasta septembris!


Ettekanne Haruki Murakamist toimub ka Tallinnas

25. september 2017 Ettekanne Haruki Murakamist toimub ka Tallinnas

Kuna Tartus korraldatud ettekanne Haruki Murakami elust ja loomingust osutus väga populaarseks ja järelpärituks, otsustasime koostöös Rahva Raamatuga organiseerida sama ettekande ka Tallinnas. Ettekanne toimub 30. septembril kell 13.00 Viru keskuse Rahva Raamatus aadressil Viru väljak 4/6, Tallinn. Üritus on eesti keeles ja kõigile tasuta. Märgi end osalejaks siin!


AniMatsuri Murakami ettekanne jääb ära

22. september 2017

Kahjuks jääb ettekanne Haruki Murakamist ära, sest ettekande tegija on haigestunud. Vabandame ebameeldivuste pärast.


Loetud päevad festivalini!

21. september 2017 Loetud päevad festivalini!

Ka sel aastal on AniMatsuri programmis palju põnevaid ettekandeid nii eesti kui ka inglise keeles! Õpime jaapani kultuuri kohta, kuidas teha arvutimängu, mida kujutavad endast festivalid välismaal, räägime figuriinidest, õudusžanrist ja D&D-st. Laupäeval ootab kõiki huvilisi ees valik põnevaid cosplay-teemalisi ettekandeid: teemasse tulevad habemed, musklid, vahtplast, parukad, internetiohutus ja cosplay valmimise protsess! Pühapäev on cosplay päralt ja cosplay võistlus algab kell 15.30 võimlas.

Töötubades on tegevust kõigile kultuuri-, nokitsemis- ja käsitööhuvilistele, aga ka rollimänguritele. Demonstratsioonid pakuvad taas elamusi neile, kes end liigutada soovivad, ja vestluspaneelid toovad meieni muljeid Jaapanist, nostalgilisest animest ja ka uisujäält!

Lisaks toimuvad taas jututoad, kus saab teiste festivalikülastajatega vestelda ja viimase animehooaja tähtedest muljetada. Toimuvad Tekken 7, Super Smash Bros. U ja Puzzle Fighter 2 videomänguturniirid, viktoriin ja cosplay rongkäik. Maiuspalana saab vaadata Vocaloid IA kontsertfilmi, mille tõi festivalile JAFF!

AniMatsuri on kohe siin!


Otsid Tartus soodsalt öömaja?

13. september 2017 Otsid Tartus soodsalt öömaja?

Kui sa pole AniMatsuri ajaks veel peavarju leidnud, on meil sulle hea uudis – soodsalt ööbida on võimalik teatri Polygon ruumides!

Mida koha saamiseks teha tuleb? Kliki siia ja loe lähemalt!


Jaapani kuu kontsert: tühjuse ilu

29. august 2017 Jaapani kuu kontsert: tühjuse ilu

Duo KUUKUU kontserdi teema on „TÜHJUSE ILU“ – selle mõtte, sõnapaari mõistatamine, interpretatsioon jaapani bambusflöödi (shakuhachi) repertuaari kaudu ja ka eesti rahvamuusika improvisatsioonid põimituna väikekandlega ja rubapiga (Kesk-Aasia pikakaelaline lauto).

KUUKUU (jp. k. tühi/tühjus/tühine, vakantne) on duo Tartust, kes kannab ammust koosmusitseerimise rõõmu – nakkust, mille ilmnemisel on vastupandamatu vajadus teineteist helidega masseerida ja tajuda muusikategemistes õnnetuuli.

Jaapani kuu selle aasta kontsert toimub 13. septembril kell 19.00 Genialistide klubis. Rohkem infot SIIT.


Cosplay võistluse neljas žüriiliige – Calssara!

23. august 2017 Cosplay võistluse neljas žüriiliige – Calssara!

 

Oleme žüriitutvustustega lõpusirgel ja meie rahvusvahelise cosplay žürii neljandaks liikmeks on võluv Calssara Saksamaalt!

Calssara on cosplayer Saksamaalt, kes on cosplayga tegelenud 2004. aastast. Ta esindas Saksamaad World Cosplay Summitil (WCS) aastatel 2009 ja 2011. Samuti esindas ta oma riiki European Cosplay Gatheringul (ECG), ühel suurimatest Euroopa cosplay võistlustest, mis toimub Pariisis Japan Expol, ja võitis meistritiitli aastal 2012 oma Saberi kostüümiga sarjast Fate/Stay Night.

Päriselus on ta raamatukogutöötaja, üritustekorraldaja ja kirglik teejooja. Ta on väga sotsiaalne ja rõõmus inimene, kes armastab uute sõprade leidmist ja cosplayerite toetamist kogu maailmas.

Calssara foto tegi Meermiau.


AniMatsuri maskiballile!

19. august 2017 AniMatsuri maskiballile!

Traditsiooniline maskiball toimub taas! Pühi tolm oma tantsukingadelt, et enne festivali veel lõbutseda! Sissepääs on 6€ (3€ AniMatsuri pileti omanikele). Kliki rohkema info saamiseks siin!