Cosplay võistluse kolmas žüriiliige – Elffi!

09. august 2017 Cosplay võistluse kolmas žüriiliige – Elffi!

 

Meie austatud žürii kolmandaks liikmeks on naaberriigist Soomest pärit Elffi!

Elffi on 29-aastane Soomest pärit meescosplayer, kes elab hetkel Saksamaal. Huvi jaapani keele, anime ja manga vastu tärkas temas aastal 2004 ja ta tegi oma esimese cosplay aastal 2006. Ta esindas Soomet World Cosplay Summitil (WCS) Nagoyas, Jaapanis aastal 2011 ja on võitnud mitmeid auhindu ja nominatsioone erinevatel cosplay võistlustel.

Kohv, õlu ja võimla on talle südamelähedased. Ta armastab armorit, kehamaalimist ja oma keha vormimist vastavalt tegelastele. Elffi ütleb samuti, et ilma cosplayta poleks ta üldse vormis. Reisihimulise inimesena meeldib talle näha uusi kohti ja tutvuda kaascosplayeritega!


Kirbuturule kauplema!

05. august 2017 Kirbuturule kauplema!

Kas oled mõelnud, et figuriinid on juba liiga kaua üksikuna riiuli peal seisnud ja joonistused sahtlis tolmu kogunud? Kas tahaksid oma kunsti- ja käsitööannet või anime-entusiasmi ka teistega jagada? Või on Sul hoopis midagi eriskummalisemat, mida AniMatsuri külastajatele teatud hulga kuldmüntide eest pakkuda?

Sellisel juhul ootame just Sind AniMatsuri 2017 kirbuturule müüma. Saada kiri aadressile annely@animatsuri.eu ja asu septembriks ideid koguma! Loe müümise kohta lähemalt siit!

AniMatsuril näeme!


Cosplay võistluse teine žüriiliige – Dudus!

26. juuli 2017 Cosplay võistluse teine žüriiliige – Dudus!

 

Aeg tutvustada meie rahvusvahelise žürii järgmist liiget, kelleks on Dudus Ungarist!

“Meeldiv tutvuda, olen Dudus Ungarist ja olen cosplayga tegelenud aastast 2006, kuigi oma kostüüme teen ise alates aastast 2010. Minu erialaks on crossplay ehk olen naissoost ja riietun meestegelasteks. Minu tugevusteks on habemed ja rekvisiidid, hindan kõige rohkem sarnasust originaalile ja püüan ise sedasama cosplays jälgida.

Külastan Eestit esimest korda ja ootan põnevusega kohaliku cosplay maastiku nägemist!”

Duduse foto tegi Artflower Fotografie.


Madista sõpradega mänguruumis!

20. juuli 2017 Madista sõpradega mänguruumis!
AniMatsuri mänguruum naaseb ka sel aastal ning konsoolid-mängud toob taas GamingHouse!
 
Neile, kes soovivad end proovile panna, on tulemas turniirid kolmes mängus: Super Smash Bros. U, Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix ja peaturniiri mänguna Tekken 7. Nagu alati, on uute laulupakkidega olemas ka StepMania.
 
Lisaks mängudele toob GamingHouse sel aastal kohale ka müügileti, kust saate osta mängu-, filmi- ja animeteemalisi meeneid.
 

Cosplay fotovõistlus!

13. juuli 2017 Cosplay fotovõistlus!

Esmakordselt AniMatsuril toimub meil cosplay fotograafidele suunatud fotovõistlus! Oled teinud mõned ägedad fotod cosplayeritest? Soovid oma nime fotograafina avalikkuse ette saada? Siis on see võistlus just sulle!

Fotode saatmise tähtaeg on 31. august (23.59 GMT+3).

Loe lähemalt siit!


Cosplay võistluse žürii esimene liige – Dulcinea!

12. juuli 2017 Cosplay võistluse žürii esimene liige – Dulcinea!

 

On aeg alustada selle aasta cosplay võistluse žüriiliikmete tutvustamisega! Saage tuttavaks – Dulcinea Leedust!

“Olen cosplayer Leedust ja olen cosplayga tegelenud kuus aastat. Õppisin cosplay rekvisiite ja armorit tegema enne, kui õppisin õmblema, ja rekvisiitide meisterdamine on kindlalt siiani kõige lemmikum. Usun, et vaeva nähes on võimalik õppida ükskõik mis oskusi – loomulik anne pole ilmtingimata vajalik.

Suurimat rõõmu cosplayerina ja käsitöölasena pakub mulle teiste aitamine teadmistega, mille olen omandanud omaenda katsetuste ja eksimuste kaudu – teen ettekande PVC-st, kus jagan kuulajatega, mida olen selle ägeda ja odava materjali kohta õppinud. Külastan Eestit esimest korda ja ootan põnevusega kõigiga kohtumist ning AniMatsurile tulekut, sest olen sellest festivalist kuulnud väga palju vingeid asju.”

Dulcinea fotod tegi Rhaine Photography.


AniMatsuri läheb UniConile!

11. juuli 2017 AniMatsuri läheb UniConile!

Kas soovite külastada UniCon 2017 Riias? Siis liituge meie ägeda AniMatsuri kambaga!

Reis on planeeritud reedest pühapäevani. Väljumine on reedel, 4. augustil, tagasitulek pühapäeval, 6. augustil. AniMatsuri grupiga tulijatele UniConi kahe päeva piletid soodushinnaga 17 EUR.

Registreerida ja maksta hosteli, bussipiletite ja UniConi piletite eest saab kuni 19. juulini.

Rohkema info saamiseks ja registreerimiseks kliki siin!


AniMatsuri sooduspiletid on müüki paisatud!

18. juuni 2017 AniMatsuri sooduspiletid on müüki paisatud!

Juunikuu lõpuni (30. juuni kaasa arvatud) on müügis AniMatsuri 2017 sooduspiletid8€ ühe päeva ja 12€ kahe päeva eest! Juulist alates lähevad hinnad 10€ ühe päeva ja 15€ kahe päeva peale, nii et olge kiired!

Müügis on ka toetajapiletid, mis maksavad ka sel aastal 40€ ja sisaldavad endas pääsmeid festivalile, ballile ja peole, erilist toetajate T-särki ja meeneid, pääsu toetajate ruumi festivalialal ja kohta esiridades cosplay võistluse ajal.

Loe täpsemat infot siit!


Kandideeri AniMatsuri programmijuhi abiks

24. mai 2017 Kandideeri AniMatsuri programmijuhi abiks

Oled AniMatsuril käinud ja mõelnud, et tahaksid panustada selle toimumisse? Seda mitte ainult kohapeal, vaid hakata asjaga tegelema juba eos? Juba mitu kuud või isegi aasta varem? Sellisel juhul on järgnev pakkumine just sulle! Nimelt otsib AniMatsuri peakorraldaja ja programmijuht Kaia endale abilist. Abilist, kellega ühiselt tegevusi planeerida ja neid ka teoks teha. Kui tundub huvitav, siis jätka lugemist.

 

> Millised on sinu tööülesanded?
Aitad Kaiat programmi planeerimisel ja täideviimisel. See sisaldab ideede kogumist, esinejate leidmist ning nendega suhtlemist ja ajakava koostamist. Festivali ajal on ülesanneteks esinejate vastuvõtmine, nende abistamine oma ettekande/töötoaga ning esinemisruumide korrashoid ja õhutamine. Esinejatega tegelemiseks on veel abikäsi festivali ajaks tulemas. Jooksvalt võib kohapeal tekkida veel lisaülesandeid.

> Milline on töö vorm?
* Eeltöö toimub valdavalt e-mailide ja chatide vahendusel, kuid sisaldab ka telefonikõnesid ja kohtumisi. Kui esinejatega suhtlemises on olulised e-mailida ja telefonikõned, siis meeskonnatööks kasutame Slacki ja peame koosolekuid.
* Festivali ajal on peamiselt tegu liikuva tööga ning sisaldab palju inimestega suhtlemist ja tegevuste koordineerimist.
* Nagu kogu ülejäänud AniMatsuri meeskond, on ka selle positsiooni puhul tegu vabatahtliku tööga.
* Aidata asjade ettevalmistamisega päev enne festivali (22. septembri õhtul) ning kõige koristamisega pärast festivali lõppu (24. septembril)

> Keda me otsime?
* Vanust peab olema vähemalt 18 eluaastat
* Oled kohusetundlik, aktiivne ja rõõmsameelne
* Saad hakkama nii meeskonnatöö kui ka individuaaltööga
* Valdad eesti ja inglise keelt nii kõnes kui ka kirjas
* Tunned huvi Jaapani kultuuri vastu
* Elukoht ei pea olema Tartu, kuid peab olema võimalus Tartusse koosolekuteks reisida
* Eelnev korralduskogemus ei ole vajalik, kuid tuleb kasuks. Kõik vajaliku saame jooksvalt selgeks õpetada ning lisaks Kaiale on alati olemas keegi, kes aitab.

> Mida pakume?
* Võimalust panna ennast proovile korraldajana
* Kujundada AniMatsuri programmi enda nägemise järgi huvitavaks ja põnevaks
* Lõbusat ja asjalikku meeskonda
* Toredaid koosolekuid ja meeskonnaüritusi
* Korraldajasärki, tasuta pääset AniMatsurile ja sellega seotud üritustele ning toitlustust festivali ajal
* Huvi ja toimiva koostöö korral võimalus jätkata meeskonnas ka 2018. aastal

> Kandideerimise tähtaeg on 31. juuni 2017!

 

Kui tundub huvitav, siis klikka SIIA ning kandideeri. Täpsema info kandideerimise ajakava kohta leiate ka sealt.


AniMatsuri 2017 joonistusvõistlus

18. mai 2017 AniMatsuri 2017 joonistusvõistlus

Mis juhtub, kui Aki, Sousuke ja Wilhelm paisatakse RPG mängu? Kes neist haarab kätte mõõga, kes loitsuraamatu? Käesoleva aasta joonistusvõistluse teemaks on “Aki, Sousuke ja Wilhelmi seiklused fantaasiamaailmas”.

Alates sellest aastast aktsepteerime ka digitaalseid töid, nii et otsi välja pliiatsid, värvid, digilauad või muu vajalik ja asu joonistama!

Reeglite ja olulise info lugemiseks klõpsa siia!