Cosplay võistlus

Cosplay võistlus

Ka sel aastal toimub AniMatsuri festivali raames cosplay ehk kostüümide võistlus!

Registreerimiseks tuleb täita avaldus, mitte hiljemalt kui 18. september 2016.

Sellel aastal toimub cosplay võistlus mitmes kategoorias.

1. Defile: Hinnatakse eelkõige kostüümi ja osaleja oskust seda laval umbes ühe minuti jooksul võimalikult hästi esitleda. Etteaste pikkus peab jääma 50-70 sekundi vahele. Võib esineda ka mitmekesi. Koos avaldusega palume saata ka ühe foto enda kostüümist (võib olla valmimisjärgus).

2. Eurocosplay: Defile erikategooria (lisavalik ankeedil). Võitja sõidab oktoobri lõpus Londoni ComicConile üle-euroopalisel cosplay meistrivõistlusel Animatsuri festivali esindama! Kulud katab ComicConi korraldaja, MCM Expo Group.

Reeglid:

Eurocosplay võistleja kostüüm peab olema enda valmistatud (mitte valmiskujul poest ostetud, kehtib ka üksikelementide puhul) ja põhinema ametlikul allikal, ehk Original Content ja mis tahes fan art ei ole lubatud (Eurocosplay suurvõistluse reegel!).
Võistleja peab esinema üksinda (lubatud on max. üks tehniline abiline).
Võistleja peab olema Eesti kodanik või püsielanik (ehk omama Eesti isikutunnistust ja isikukoodi), peab olema täisealine enne 1. oktoobrit 2016, ja peab olema võimeline ja valmis Londonisse sõitma.

Eurocosplay kategooria võitjat valib rahvusvaheline žürii!

AniMatsuri üldreegel kostüümidele: Meie üritus toimub koolimajas! Riided peavad katma keha vähemalt nii palju, et sa julgeksid oma kooli direktorist mööda kõndida. 🙂

3. Lavaetendus: Hinnatakse nii kostüüme kui koreograafiat ja/või laval esitatud lugu; siin on võistlejatel võimalus oma kujutlusvõimet ja kreatiivsust kasutada, et luua lemmikanime põhjal oma lühietendust või tantsu. Esineda võib kas üksinda või mitmekesi ning kogu etteaste peab jääma 5 minuti piiridesse.

—-

Taustaheli (muusika ja/või dialoog) palume eelnevalt lõigata teile sobivasse vormi ja pikkusesse, salvestada ühe MP3 failina ja lisada Google Drive meediakausta (vt. avaldust). Laval ei ole võimalik kasutada mikrofone ja erisoovid valguslahenduse jne osas on piiratud.

Kategooriate võitja valib žürii, mis koosneb väga kogenud rahvusvahelistest tippcosplayeritest. Lisaks antakse välja publiku lemmiku eriauhind, kus võitjat valivad festivali külastajad mitteavaliku hääletuse teel. Publiku lemmiku hääletus ei ole kategooriate kaupa jagatud.

Mitmes kategoorias osalemine on lubatud, aga siin kehtib tähtsusejärjestus: Eurocosplay, etendus, defile, publiku lemmik. Eurocosplay võitja ei saa võita muus kategoorias (võit läheb järgmisele parimale žürii arvestuses). Etenduse võitja saab niigi oma au ja hiilguse kätte, seega ei saa ta olla lisaks ka defile võitja, isegi kui osales selles eraldi. Kõik žürii poolt väljavalitud esinejad langevad välja ka publiku lemmiku auhinnajahist – me avaldame küll hääletuse tulemusi, aga auhinnad lähevad nendele, kes pole oma kategooriat võitnud.

NB! Me armastame varaseid registreerijaid, kel jääb aega idee ja kostüümi veel paremaks tegemiseks. Kui registreerid enne tähtaega ja sul on selleks hetkeks näidata vaid osa kostüümist ning palju entusiasmi, siis on see väga hea! Kogenud cosplayerid festivali korraldajate ja võitjate hulgast annavad sulle hea meelega nõu. Tähtis on ainult see, et registreerimistähtajaks oleks kõik enam-vähem valmiskujul olemas. Eks kõik võistlejad lihvivad oma etendust viimase hetkeni. 🙂

Igal aastal oli festivalil väga palju külalisi, kes ei julge võistlusest osa võtta, samas käivad ringi üliheades cosplay kostüümides. Ole julge ja registreeri ennast – sa oled tegelikult väga tubli ja su kostüüm on vinge!

 


 

2016. aasta cosplay võistluse zürii

RT6oYu3lN6c

Mr Gnob (Venemaa)

FacebookInstagram/ DeviantArt

“Tere! Minu nimi on Mrgnob ja olen pärit Venemaalt! Ma olen praeguseks cosplaynud juba peaaegu 12 aastat, mis paistab olevat vägagi pikk aeg. Lõpetasin cosplayst kui hobist mõtlemise juba palju aastaid tagasi ning praeguseks töötan professionaalse cosplay õmblejana ning mul on teile nii palju kogemusi jagada! Alguses osalesin ma 5-6 üritusel aastal ning tegin iga ühe jaoks täiesti uue kostüümi. Mul õnnestus võistlustel saada väga häid kohti, kuid mis minu jaoks on olnud alati kõige olulisem, on see, et oleks võimalikult lõbus! Nüüd on mul väga palju tellimustöid (ja vähem lõbu; nali!) ning enda kostüüümide jaoks nii palju aega ei jää. Küll aga üritan ma teha vähemalt 2-3 kostüümi, mis kõiki jalust rabaks! Lihtsad kostüümid ei ole päris minu teema.

Eelmisel aastal võitsin Londonis toimunud EuroCosplay võistluse. See on minu ja mu riigi jaoks suur au, sest esimest korda võitis ürituse keegi Venemaalt. Vallutasin Ruroopa oma Rokoko Printsessiga, mille autoriks Sakizou. Ma olen alati mõelnud, et hea cosplay ei saa jääda märkamatuks, mistõttu loodan, et minu kostüüm on andnud inspiratsiooni teistele cosplayeritele sama palju, kui olen saanud ise inspiratsiooni teistest kaunitest kostüümidest.

Mõned inimesed arvavad, et cosplay on midagi äärmiselt lapsikut. Kohe kindlasti see seda ei ole! Tegu on samasuguse hobiga nagu maalimine, tantsimine või müntide kogumine. Hea hobi vajab tähelepanu, kannatust, oskust ning raha. Ja tegu võib olla raske hobiga – edu ei pruugi sind saata kohe alguses ning inimesed ümberringi võivad olla mittejulgustavad. Kuid kui sa tunned, et cosplay on just sinu kirg ning see toob sulle rõõmu ja harmooniat, siis ei saa sa kohe kindlasti lõpetada kellegi teiste sõnade tõttu. Tee, mida sina soovid!”

Laupäeval, 24. septembril kell 15.00 ruumis 225 viib Mr Gnob läbi töötoa korsetilõigete tegemisest.

4hU47_G3PcY  8JxqfAQzXHM


2_v

Jakub “Zel” Kołecki (Poola)

Facebook / Instagram TumblrDeviantArt

“Ma alustasin oma cosplay karjääri millalgi aastal 2006 ning alates sellest olen ma cosplay kommuuniga seotud olnud. Ma olin üks Poola esindajaid ECG European Cosplay Gatheringi grupi kategoorias 2013. aastal ning 2014 oli võimalus esindada Poolat EuroCosplay finaalis. Käesoleval aastal sai võidetud teine koht Clara Cow Cosplay Cup võistlusel.

Kui ma kannan kostüümi, on mul alati tahtmine teha üks korralik show. Ei ole oluline, kas ma osalen cosplay võistlusel, olen kohtunik või külaline. Kõige rohkem meeldib mulle cosplay juures publiku ees esineda, jagada oma kogemusi töötubades ning leida hunnikutes uusi sõpru, kes omavad sama hobi mis minul. Lisaks meeldib mulle ka lihtsalt nalja teha. See mulle tõsiselt meeldib!

Mida anda edasi neile, kes pole veel päris kindlad, kas peaksid proovima cosplayd? Ma ise tegin seda esimest korda ainult sellepärast, et mul oli huvi proovida ning tegu oli mu esimese anime- ja mangateemalise festivaliga. Sellest on nüüdseks juba 10 aastat möödas ning ma ikka veel tegelen cosplayga! See on kogu mu elu muutnud ning võin kinnitada, et ainult paremuse poole 🙂 Seega proovi kindlasti!”

Laupäeval, 24. septembril kell 12.30 ruumis peab Jakub ettekande cosplay lavalisest esinemisest. 

3_v  1_v


Brunhilde - Zangeki no Reginliev

Shappi (Poola)

Facebook / Instagram / Youtube

Tere! Mina olen Shappi ning olen cosplayer Poolast, kes keskendub soomusrüüde tegemisele. Olen olnud aktiivne cosplayer aastast 2009 ning loonud kokku üle 50 erineva kostüümi. Töötan mängutööstuses kostüümide tegijana ja cosplayerina ning korraldan mänguloojate ja firmade cosplay võistlusi. Cosplay on minu jaoks kirg, mis on aidanud arendada minu oskusi, luues midagi põnevat, ning andnud võimaluse kohtuda paljude toredate inimestega üle maailma!

Osalen aktiivselt erinevates võistlustel, et sundida ennast veel rohkem vaeva nägema! Olen esindanud Poolat erinevatel rahvusvahelistel võistlustel nagu EuroCosplay, saanud esimese koha European Cosplay Gathering finaalis soolo kategoorias ning teeninud tiitli “Cosplay World Master” samanimelisel üritusel Portugalis. Võtan aktiivselt osa ka erinevates gaminguga seotud cosplay üritustel ning saanud esimese koha Intel Extrem Masters võistlusel aastatel 2013, 2014 ja 2015 ning teise koha Dreamhack Summer 2016-l.

Laupäeval, 24. septembril kell 17.00 ruumis 221 peab Shappi ettekande cosplayst Euroopas.

Kayle 2 - League of Legends_v Saskia - The Witcher

* Shappi pildid on teinud Studio Zahora