Demonstratsioonid


Koryu Uchinadi karate


Tartu Budoklubi toob AniMatsuri külastajateni Koryu Uchinadi karate, mis on nn vanakooli Okinawa võitluskunst. Erinevalt modernsest karatest on see rohkem suunatud reaalsele võitlusele, sarnanedes rohkem MMA-ga. Koryu Uchinadi sisaldab kõiki võitluskunsti elemente – löömist, blokeerimist, heitmist, liigeste väänamist, valupunktide mõjutamist, kägistamist ja maasvõitlust.

Ajakavas
Koryu Uchinadi karate 16:00Andres Kaljuste, Tartu Budoklubi

Kendo


Tartu kendoklubi liikmed tutvustavad legendaarset jaapani mõõgakunsti ja võitlussporti, mille juured ulatuvad keskaega. Jaapani mõõgas peitub samurai hing ning see relv on üks jaapani kultuuri sümboleid. Termin “kendo” tähendab mõõga teed.

Ajakavas
Kendo 14:45Margus Freduenthal ja Andris Lõokene, Tartu Kendoklubi

Shindo


SHINDO (jaapani keeles “südame tee”) on 80-ndate aastate algul Jaapanis Kazuko Kuratomi poolt välja töötatud kehatöömeetod, mis koosneb venitus- ja lõõgastusharjutustest. Meetodi juured on vanades idamaistes, eeskätt Jaapani traditsioonides. Idamaise tava kohaselt käsitleb shindo inimest kui tervikut. Shindo eesmärgiks on vabastada keha ja meel sinna kuhjunud füüsilistest ning emotsionaalsetest pingetest ning saavutada keha ja meele tasakaal.

Shindoga võivad tegeleda nii väikelapsed, noored kui ka eakamad inimesed. Shindo pole seotud ühegi filosoofilise või usulise vooluga. See meetod aitab inimesel avaneda, vabaneda stressist ja leida tee iseendani. Sobib ka professionaalseks massaažiks. Meetodil pole ühtegi vastunäidustust.

Demonstratsiooni vältel on võimalik ka paljusid harjutusi ise kaasa teha. Spetsiaalne riietus ei oma tähtsust.

Ajakavas
Shindo 14:15 - 16:15Kadri Pettai, Eesti Shindo Ühing