Jaapani kuu avakontsert

Jaapani kuu avakontsert

 

Jaapani kuu alustab asjakohase kontserdiga Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis! Mizuki Shindo flöödil ja Anneli Tohver klaveril paitavad meie kõrvu nii eesti kui ka jaapani muusikaga. Eesti muusikast on valitud Tartus tegutsenud Heino Elleri ja tema õpilase Lepo Sumera kammerteosed. Jaapani muusikast on kokku pandud väikesed kammerteosed flöödile ja klaverile ning lisaks ka mõned filmimuusika seaded.

Üritus toimub 6. septembril 2016 kell 19.00 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis (Lossi 25, 3. korrus). Pileteid saab osta vaid kohapeal (sularahas) ning hind on 6€.

 


Mizuki Shindo on lõpetanud Tokyo Kõrgemate Kunstide Ülikooli ja magistrina Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli. Kooliaastate jooksul õppis ta ka Mathieu Dofouriga Chicagos. 2013-2016 juunini töötas ta rahvusooper Estonias peamise flöödimängija kaaslasena. Mizuki on Jaapani Kaasaegse Muusika Võistluse (2010) kuldmedalist ning Tokyo Muusikavõistluse finalist (2009). Ta on mänginud paljudes orkestrites, näiteks Tokyo Sümfooniaorkestris, Croydoni Sümfooniaorkestris ja Guildfordi Sümfooniaorkestris. Nüüd resideerub ta Eestis ja Jaapanis vabakutselise flöödimängijana ning annab lisaks õpilaste õpetamisele soolo- ja kammermuusikakontserte.

Anneli Tohver lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dotsent Ada Kuuseoksa ja magistriõppe sooloklaveri erialal professor Ivari Ilja klaveriklassis. Täiendas ta end V. Merzhanovi, P. Lassmani, A. Valdma, K. Randalu, V. Novikovi ja H. Palssoni meistriklassides. Anneli töötab alates 1997. aastast rahvusooper Estonias ja on teinud klahvpillimängijana kaasa arvukates lavateostes. Ta on mänginud paljudes kammerkoosseisudes ja alates aastast 2000 töötab Nõmme Muusikakoolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina.

 

Ootame teid kõiki kaunist muusikat nautima!

Facebookis