Jaapani kuu ettekanded


ettekanne maavärinad v

Elu värinate ja vulkaanide vahel Jaapanis
Heidi Soosalu
12. septembril kell 19.00 Domus Dorpatensise seminariruumis
FB event

Pole juhus, et Jaapani piirkonnas on võimalikud maakera suurimad maavärinad ja kõige plahvatuslikumad vulkaanipursked. See kõik on globaalse pusle osa, omavahel seotud ja jälgib tuntuid seaduspärasusi. Jaapani elu tegelikkus on, et nende võimsate loodusnähtustega tuleb toime tulla. Neid vältida ei saa ning ennetamine on raske, aga paljusid uuringu- ja leevendusmeetmeid on siiski edukalt kasutusele võetud.

Ettekande jooksul saab kuulda, millised värinad ja pursked Jaapanis toimuvad. Kuna Jaapanis on maailma mõõtkavas eeskujulikult arendatud teadust ja ehituskvaliteeti mõjude leevendamiseks, räägitakse ka sellest.

 

ettekanne jaapan v

Jaapanis reisimine
Kaia Jallai
15. septembril kell 19.00 Domus Dorpatensise seminariruumis
FB event

Oled huvitatud Jaapanis reisimisest? Oled juba käinud ja tahad teiste kogemusi kuulata või tahad väga minna ja mõtled, mis sind ees oodata võib? Tule kuula AniMatsuri peakorraldaja Kaia Jallai kogemusi ja näpunäiteid Jaapanis reisimisest!

Kaia räägib oma 2014. aasta suvisest Jaapani-reisist ja jagab ka nõuandeid, kuidas näiteks reisi odavamalt läbi viia. Kindlasti saab näha palju pilte, kuulata huvitavaid seikasid ning ehk isegi vaadata mõnda videot.

 

ettekanne kirjandus v

Õudusest jaapani kirjanduses
Kairi Jets
22. septembril kell 19.00 Domus Dorpatensise seminariruumis
FB event

Õudus jaapani kirjanduses sai selgemal kujul alguse Edo ajastul (1603-1868), mil kaupmeeskonna suurema reisimise ja trükikunsti kasutamise tõttu pandi algus nn kergemale kirjandusele. Loeng räägib jaapani õuduskirjanduse folkloorsetest algetest, natuke hilisemast arengust ning mõnest huvitavamast tänapäevasest autorist.

Kairi Jets on Tartu Ülikooli maailmakirjanduse doktorant, kes uurib õuduskirjandust Jaapanis ja Läänes. 2012-2013. aastail õppis ta vahetusõpilasena Tokyos Waseda ülikoolis ning 2016. aasta kevadel õpetas Tartu Ülikoolis ainet “Sissejuhatus jaapani kirjandusse”.