Jaapani kuu töötoad


töötuba sushi v

Sushi valmistamise töötuba
Sushi Meistrid
18. septembril kell 14.00 korp! Filiae Patriae ruumides

Sushimeistrite juhendamisel saab õppida ise sushit valmistama.
Lisaks praktilisele poolele räägitakse ka sushi ajaloost, levinud müütidest, tänapäevastest tehnikatest jne. Kõik koolitusel osalejad saavad ära proovida sushi tegemise, tehes nii futomakisid (riis seespool) kui ka uramakisid (riis väljaspool).

Koolitus kestab 3-4 tundi. Töötuppa on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimiseks saada e-mail aadressil merilin@animatsuri.eu.
Registreerumine on kinnitatud pärast seda, kui ka töötoa osalustasu 15€ on makstud.

 

töötuba temari v

Jaapani temari-tikandpallide meisterdamise töötuba
Jaana Bichele
28. septembril kell 19.00 Domus Dorpatensise kaminasaalis

Töötubade kohad on täis! Rohkem registreerida ei saa.

Temari-tikand on Jaapani traditsioonilise käsitöö liik. See on enamasti geomeetriline tikand, millega kaunistati väikeste riidest ja niidist kokku keeratud pallide pindu. Algselt oli tegu pigem ainult ülemklasside käsitööga, milles kasutati värvilisi siidniite, kuid ajapikku liikus see ka keskklassidesse.

Sellises tehnikas valmistatud palle kasutati näiteks laste mänguasjadena või tänavažonglööride etteastetes, kuid tänapäeval on tegu peamiselt dekoratiivse esemega.

Temari-pallid on ka läbi ajaloo olnud armastatud kingitus, mis sümboliseerib sõprust ja õnnesoove. Eriti oli kombeks neid kinkida uue aasta paiku.

Töötuba toimub eesti keeles, juhendeid jagatakse ka inglise ja vene keeles.