Mis on AniMatsuri?

Mis on AniMatsuri?

AniMatsuri on eeskätt noortele suunatud Jaapani kultuurihuviliste festival. Peamine rõhuasetus on Jaapani popkultuuril, mis hõlmab endas animet, mangat (Jaapanis toodetud koomiks), muusikat, arvutimänge, moodi jne.

Kahel päeval on festivali külastajatel võimalik võtta osa erinevatest töötubadest, kuulata ettekandeid, mängida arvuti-, laua- ja seltskonnamänge, osaleda võistlustel, suhelda teiste samade huvidega noortega ning palju muud huvitavat.

Facebookis
Twitteris
Instagramis

Mis on anime ja mis on manga?

Anime (animatsioon) ja manga (koomiksid) on ühed tuntuimad mõisted, mida võib kasutada tänapäeva Jaapani noorte kultuuri iseloomustamiseks. Mis teeb need kaks mõistet erinevaks läänes toodetud animatsioonist või koomiksitest, on laiem žanrivalik (lastesaadetest ulmeni, komöödiast võitluskunstideni), kaunis ja detailne visuaalne külg ning tegelaste mitmekülgsus (maailm ei ole alati must-valge hea ja kurja vaheline võitlus).

Selline mitmekülgsus on inspireerinud ka Hollywoodi. Tuntud filmitriloogia „Matrix” loojad vennad Wachowskid on öelnud, et filmiseeria suureks inspiratsiooniks on olnud Mamoru Oshii režii all 1995. aastal valminud kultusanime „Ghost in the Shell”. Koostöö Hollywoodi ja Jaapani animaatorite vahel on toonud vaatajateni DC ning Marveli koomiksite kangelaste põhjal valminud teosed nagu „Batman”, „Wolverine” ja „Iron Man”.

Jaapan on ühtlasi üks suurimaid ja edukamaid animatsioonitootjaid maailmas. Turuväärtust hinnatakse animel ainuüksi USA-s 334 miljonile eurole. Mangad on sarnases olukorras, kuigi vähempopulaarsed. Jaapanis seevastu on aga mangaturg tunduvalt laiem, olles 2007. aastal 3,2 miljardit eurot.

Suur mõju on lisaks animele ja mangale ka Jaapani mängutootjatel. Paljud on tuttavad selliste mängukonsoolidega nagu Sony PlayStation või Nintendo Wii ning sääraste mängudega nagu Super Mario, Final Fantasy (fantaasiamängude alal üks edukamaid standardiloojaid), Pokémon, Resident Evil, MegaMan ja paljud teised.

AniMatsuri korraldajaks on 2005. aastal Tartus asutatud MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio.