Töötoad


Töötubadesse registreerimine toimub AniMatsuri infolauas, 2 tundi enne töötoa algust.

Sushi meisterdamine


Piirarv: 15

Sushirestorani Sushimon omanik, jaapani kultuuri ekspert ja kokk Maria Lilje õpetab sushi valmistamise põhitõdesid ning jagab kasulikke näpunäiteid sushi koduseks valmistamiseks.

Ajakavas
Sushi meisterdamine 14:00Maria Lilje, Sushimon
Sushi meisterdamine 15:00Maria Lilje, Sushimon

Mangade tegemine


Piirarv: 15

Selles töötoas saab kiire ülevaate mangakunstist ja selle kultuurist, mismoodi on see stiil arenenud ja kus on ta tänapäeval. Samuti saab ka oma kätt harjutada, kuna töötoas õpetatakse looma nullist ühte ehtsat mangalehekülge.

Töötoas on oodatud osalema kõik manga joonistus- ja kultuurihuvilised.

Ajakavas
Mangade tegemine 14:15Sander Tulk, Sander Tulk Art

Tantsuõpetus


Juba ammu pole kedagi tantsimas näinud ega kuulnud niinimetatud “otaku-hümni” festivalidel. Jutt on armsast laulust Caramelldansen! Seega pakkume igaühele võimalust minna 10 aastat tagasi ja sukelduda kawaii-õhkkonda uuesti. Tulge ja katsuge oma oskusi Caramelldansen tantsu õppimises! Võtke kindlasti ka sõber kaasa! Mida rohkem meid hakkab tantsima, seda uhkemalt veedame aega!

Ajakavas
Tantsuõpetus 12:30Gen

Korsetilõige


Piirarv: 10

See töötuba on mõeldud neile, kes soovivad õppida korsetilõike tegemist. Tule, kui sul on olemas põhiteadmised disainis ja õmblemises, ja loodetavasti pole sa unustanud lihtsat aritmeetikat. Korsettkleitides naistegelasi on jalaga segada ja kui tahad oma kostüümi täiuslikuks teha, on korsett kohustuslik! Minu jaoks oli raske leida internetist korralikku informatsiooni korsettide tegemise kohta, kui hakkasin korsettkleite tegema. Minu töötuba on püüe kombineerida kõike, mida olen leidnud ja omal käel proovinud. Jagan nippe, peensusi ja vastan küsimustele.

Ajakavas
Korsetilõige 15:00Mr Gnob, Mr Gnob Workshop

Sissejuhatus Flow Artsi


Mõiste “flow arts” hõlmab liikumisel põhinevaid kunstivorme, mis seovad tantsu ja oskuspõhiste esemete käsitsemise. Flow Arts põhineb müriaadil iidsetel ja kaasaegsetel liikumisdistsipliinidel Maori poi-keerutamisest tänapäevase tuletantsuni, võitluskunstidest ja taichist tsirkusekunstide ja hularõngasteni. Tule Zerkala tuleteatri töötuppa! Keskendume kahele põhiesemele: poi ja tavaline vai. Töötuppa võivad tulla kõik, oodatud on igasuguste oskusastmetega huvilised! Kui sa pole kunagi kuulnud sõna “poi” või pead end professionaalseks vaiakeerutajaks, tule julgelt!
Hea video “poi” kohta.

Töötuba on inglise keeles, aga abistame ka eesti ja vene keeles.

 

Ajakavas
Sissejuhatus Flow Artsi 17:45Zerkala, Zerkala tuleteater

Jaapani stiilis postkaardi valmistamine


Piirarv: 12

Kirjutame valmis haiku ja paneme selle Jaapani stiilis postkaardile. Materjalideks on kartong, pliiatsid, käärid ja paberinuga.

Ajakavas
Jaapani stiilis postkaardi valmistamine 14:15Natalia Orshanskaya, Jaapani-Inglise keeltekool

Chirimen zaiku töötuba


Piirarv: 15

Jaapani-Inglise Keeltekool kutsub teid osalema tasuta meisterdamistöötoas “chirimen zaiku” – Jaapani traditsiooniline käsitöö kreppkangast, kus me õmbleme väikse öökulli.

Ajakavas
Chirimen zaiku töötuba 17:45Natalia Orshanskaya, Jaapani-Inglise keeltekool

Soengute tegemise A, B ja C


Piirarv: 12

Juuksur Marina näitab, kuidas ja millega juukseid püsti ajada, tupeerida, voolida nooljaks, teha lipsu, pitsi, krooni või punuda niisama, kuidas kasutada vahendeid, ja vastab jooksvatele küsimustele. Tulla paarilisega, kelle peal katsetada ja pärast vahetada kohad. Kui paarilist pole, leiame kohapealt!

Ajakavas
Soengute tegemise A, B ja C 12:30Marina Kuur, Q-Salong

Jaapani keele õpetus


Piirarv: 25

Eestis juba pikemat aega elanud ja Jaapani-Inglise Keeltekoolis õpetajana töötav Naoya Tamura tutvustab kultuurihuvilisematele külastajatele jaapani keele aluseid ja annab esimesed sissejuhatavad õpetused.

Ajakavas
Jaapani keele õpetus 12:30Naoya Tamura, Jaapani-Inglise keeltekool
Jaapani keele õpetus 12:30Naoya Tamura, Jaapani-Inglise keeltekool

Worbla töötuba


Piirarv: 10

Oled mõelnud, mis asi see müstiline worbla on, millest nii paljud cosplayerid oma kostüüme teinud on? Ja kui juba otsustad selle kasuks, siis millest alustada? Kust tellida? AniMatsuri eelmise aasta cosplay EuroCosplay kategooria võitja Teezkut tuleb ja vastab sinu kõikidele küsimustele. Juttu tuleb sellest, mis see worbla täpselt on, mida sellega teha saab ja kust tellida. Lisaks saate ka omaenda käed külge panna ja natuke meisterdada.

Ajakavas
Worbla töötuba 16:00Margus "Teezkut" Teska, Teez Cosplay

Kalligraafia


Piirarv: 15

Kultuuri- ja kunstihuvilistel on võimalus kätt proovida ühe Jaapani vanima ja tuntuima kujutava kunsti haruga, milleks on jaapani kirjakunst. Töötuba juhendab Tartu Ülikooli jaapani keele lektor Eri Miyano ja kalligraafiakomplektid on Eestis asuva Jaapani Suursaatkonna poolt.

Ajakavas
Kalligraafia 12:30Eri Miyano, Tartu Ülikooli Keelekeskus
Kalligraafia 14:15Eri Miyano, Tartu Ülikooli Keelekeskus