AniMatsuri 2017 AMV võistlus

27. märts 2017

AniMatsuri 2017 AMV võistlus ootab osalejaid!

AMV on lühend kolmest sõnast – anime, muusika ja video. Idee on lihtne – võta üks lemmikanime või mitu, leia mõni sobiv muusikapala taustaks ja kleebi kokku üks põnev isetehtud muusikavideo. Anime-muusikavideo. A-M-V.

Reeglid

1. Video pikkus peab jääma 2 ja 5 minuti vahele.
2. Iga osaleja võib esitada kuni kaks videot.
3. AMV peab olema autori enda valmistatud – kellegi teise poolt loodud AMV-de kasutamine, kas või osaliselt, ei ole lubatud.
4. Korraldajatel on õigus võistluselt kõrvaldada pornograafiat või muud ebasobivat materjali sisaldavad videod.
5. Vähemalt 70% videomaterjalist peab pärinema animest, animestiilis videomängudest või sama stiili jäljendavast muust animatsioonist. Ülejäänu osas on autoril vabad käed.
6. Muusikavalik on vaba. Lubatud on kasutada mitut erinevat lugu, samuti dialoogi ja heliefekte. Arvestada tuleb, et tegu on siiski muusikavideoga, seega tuleks põhirõhk panna muusikale.
7. Meeskonnatöö on lubatud – video esitamisel tuleb ära märkida kõik meeskonnaliikmed.
8. Et kõigil oleks võrdsemad võimalused, ei ole lubatud oma video avaldamine ja laiem promomine enne võistlust. Keelatud on oma võistlustööde reklaamimine YouTube’i või sotsiaalmeedia kaudu, samuti pole lubatud esitada videoid, mis on juba varem mõnel võistlusel osalenud.
9. Võistlustöö ei tohi sisaldada algus- ega lõputiitreid (näiteks logosid, autori ja video nime, tänuavaldusi vms). Korraldajad lisavad ise iga video algusesse tutvustava klipi koos võistlustöö ja autorite nimedega. Kunstilisel eesmärgil tekstide lisamine videole on lubatud.
10. Võistlustöö tuleb esitada digitaalsel kujul. Lubatud on kõik levinumad videoformaadid, millega VLC ja MPC-HC meediamängijad hakkama saavad. Korraldajatel on õigus võistluselt eemaldada suures saalis näitamiseks sobimatult halva pildi- või helikvaliteediga videoid.

Mõned täiendavad soovitused korraldajatelt

1. Kvaliteetse tulemuse tagamiseks soovitame videote valmistamisel kasutada HD-kvaliteediga algmaterjali (1080p või 720p) ja salvestada lõpptulemus samuti 1920×1080 või 1280×720 resolutsiooniga. Kõik teistsuguse resolutsiooniga videod konverteeritakse korraldajate poolt ümber ja me ei suuda garanteerida, et pildikvaliteet selle käigus ei halvene. Seetõttu palume kindlasti kasutada standardseid 16:9 kuvasuhtega HD-resolutsioone.
2. Soovitame video salvestamisel kasutada H.264 kodeeringut ja VBRi (variable bit rate).
3. Palume pöörata tähelepanu ka helikvaliteedile. Soovitame kasutada AAC kodeeringut (192kbps või rohkem) ja jälgida, et erinevate klippide kombineerimisel oleksid helitugevused ühtlustatud.
4. Anime algus- või lõpuklippide kasutamine, eriti kui need sisaldavad tiitreid, karaoket või muid tekste, ei ole hea tava ning jätab AMVst ebaprofessionaalse mulje.

Võistluse käik

1. Korraldajate poolt kokkukutsutav žürii vaatab läbi kõik võistlusele saabunud videod ja hindab neid skaalal 12-10-8-7-6-5-4-3-2-1. Esikoha saab kõigi žüriiliikmete hinnete summeerimise järel kõige rohkem punkte saanud võistlustöö.
2. Publiku lemmiku hääletusele ja festivalil ettekandmisele pääsevad 8 žürii poolt parimaks hinnatud tööd*. Žürii hindeid ja täpset paremusjärjestust ei avaldata enne rahvahääletuse lõppu.

* – korraldajad jätavad endale õiguse olenevalt võistlusele saabuvate tööde arvust ja keskmisest pikkusest seda numbrit vajadusel suurendada.

Võistlustööde esitamine

Tööde esitamise tähtaeg: 11. september 2017 kell 19.00.

Osaleja võib kasutada võistlustöö üleslaadimiseks oma isiklikku failiserverit või mõnda usaldusväärset avalikku kohta nagu Dropbox, Mega.nz vms. Video peab olema serverist allalaaditav ilma spetsiaalse tarkvarata (YouTube’i lingid ei ole lubatud). Võistluse korraldajad video üleslaadimiseks failiserverit ei paku.

Videofailide maksimaalseks lubatud suuruseks on 1 GB. Video peab olema serveris kättesaadav kuni AniMatsuri festivali lõpuni (24. september 2017).

Võistlusel osalemisest palume teada anda e-postiga aadressil amv@animatsuri.eu.

Kiri peab sisaldama:

* võistlustöö nime,
* kõigi osalejate täisnimesid, vanuseid ja e-postiaadresse,
* linki videole,
* kõigi videos kasutatud lugude ja animete nimesid.

Võistlustööde saatmisel annate korraldajatele õiguse avaldada ja reklaamida neid festivaliga seotud meediakanalites, sealhulgas AniMatsuri kodulehel, YouTube’is ja sotsiaalmeedias.

Head meisterdamist!

Inspiratsiooniks ja meenutuseks eelmise aasta esikolmik:

1. koht: -Intro- – Naatan Seeba

2. koht: Fake – Norman Seeba

3. koht: Pedaal, Pedaal, Untz, Untz – Olev Põldmaa


AniMatsuri 2017 teema

21. märts 2017

AniMatsuri 2017 teema on fantaasia-RPG!

AniMatsuri 2017 plakat


AniMatsuri @ TourEst

08. veebruar 2017

Ka käesoleval aastal võtab AniMatsurit korraldav MTÜ Animeklubi Asashio osa TourEsti turismimessist 10.-11. veebruaril Tallinnas, Näituste Messikeskuses.

Leiate AniMatsuri korraldajad Kaia ja Heikki Jaapani Suursaatkonna messiboksist (H5) Global Village saalis, kus nad jagavad oma Jaapani reisikogemusi. Lisaks on võimalik võtta osa shodo töötoast (kalligraafia, eelregistreerimisega), mängida riichi mahjongi, meisterdada jaapanipäraseid sõbrapäevakaarte, jälgida sushidemonstratsiooni ning imetleda ikebanat. Lapsed saavad proovida kätt sushi meisterdamises ning õppida tundma jaapani keelt. Laupäeval toimub messi pealaval cosplay show.

Täpsema info ja ajakava saamiseks külastage Jaapani Suursaatkonna kodulehte.

Sooviksime tänada Jaapani Suursaatkonda selle võimaluse eest! Lisaks suured tänud ka Sushimonile ja Jaapani-Inglise Keeltekoolile, kellega koos tegevusi saame läbi viia.

TourEsti koduleht rohkema info jaoks: www.tourest.eu 


AniMatsuri 2017

03. jaanuar 2017 AniMatsuri 2017

AniMatsuri 2017 toimub 23.-24. septembril 2017 Tartus.


AniMatsuri 2016 video!

12. detsember 2016


Viktoriini küsimused-vastused üleval!

04. oktoober 2016

AniMatsuri 2016 raames toimus traditsiooniline viktoriin, kus pandi proovile võistlejate teadmised festivali ja Jaapani kultuuri, eeskätt anime vallas. Nüüd oleme kõik küsimused ja nende õiged vastused interaktiivselt üles pannud!

Küsimusi ja vastuseid saad näha siit.


AniMatsuri 2016 võitjad!

30. september 2016

Sel aastal said külastajad mõõtu võtta arvutimängudes, viktoriinis, AMVde tegemises, haikude kirjutamises, joonistamises ja cosplays. Järgnevalt on ära toodud iga võistluse võitjad.

 

COSPLAY

EuroCosplay

Eestit läheb esindama: Fleur

eurocosplay

Defile

1. koht: Teezkut

p1190592-s

2. koht: Si3art

dsc06884-s

3. koht: Pandemonnium

dsc06860-s

Lavaetendus

1. koht: Wood Division

stage-1

2. koht: Feed Us

stage-2

3. koht: !!!???

stage-3

Žürii lemmikud

Do I – Knock

judge-a

Iardacil

ss-2016-09-30-at-10-47-53
(ajutine pilt)

Elizabeta Hedervary

judge-c

Publiku lemmik

Amiku Cosplay

p1190799-s

 

ARVUTIMÄNGUD

Burnout Paradise

Turniiri võitja: Andrei Tuch

Speedrunners

Turniiri võitja: Anne Grete

Street Fighter V

1. koht: Reio Jõelo
2. koht: Andres Simon Elken
3. koht: Karl-Walter Sillaots

 

AMV

1. koht: -Intro- – Naatan Seeba

2. koht: Fake – Norman Seeba

3. koht: Pedaal, Pedaal, Untz, Untz – Olev Põldmaa

Publiku lemmik: Fake – Norman Seeba

 

Haikuvõistlus

Eestikeelse haiku võitja: Elli Kõiv
Ingliskeelse haiku võitja: Helga Erner

 

Joonistusvõistlus

1. koht: Hildegard Reimann

hildegard-reimann-s

2. koht: Silvia Sigrid Sillaots

silvia-sigrid-sillaots-s

3. koht: Eilin Taimla

eilin-taimla-s

 

Viktoriin

1. koht: Ummi ja Cenorig (team baka.ee)
2. koht: Salt squad
3. koht: Karl & Gert

 

Juhul, kui sind polnud autasustamisel kohal, aga sooviksid oma auhinda kätte saada, saada palun e-mail helena@animatsuri.eu.


Kaotatud ja leitud asjad

27. september 2016

Meie meeskonna kätte on jõudnud asjad, mis on oma omanikest ilma jäänud. Kiika siia kausta – äkki tunned ära midagi, mis kuulub sulle või su sõbrale.

Võta ühendust helena@animatsuri.eu, kui avastad asjade hulgast enda omi!


AniMatsuri 2016 on lõppenud!

27. september 2016

Järjekordne edukas AniMatsuri on selja taga. Sel aastal tähistasime oma kümnendat festivali, meie jaoks väga olulist verstaposti, aga see poleks olnud võimalik järgnevate inimesteta:

Kõigepealt meie külastajad, kes võtsid osa ettekannetest ja töötubadest, demonstratsioonidest ja vestluspaneelides ning hääletasid võistlustel. Aitäh teile kõigile! Oleme õnnelikud, et teid nii palju kohale tuli, ja loodame teid ka järgmisel aastal näha!

Kõik esinejad, kes panid “kultuuri” popkultuurifestivali. Sel aastal käis meie festivalilt läbi mitmeid põnevaid teemasid, millest kõnelesid inimesed eri riikidest! Eriline tänu meie rahvusvahelisele žüriile: Mrgnob’s Cosplay and Fashion Workshop, Zel COShorse ja Shappi Workshop!

Ükski festival poleks võimalik ilma meie vabatahtliketa. Aitäh, et olite abivalmis ja sõbralikud kogu festivali vältel! Loodame teid ka järgmisel aastal meeskonnas näha!

Ja muidugi meie partnerid ja sponsorid! Loodame, et teil oli festivalil sama lõbus kui meil seda korraldades!

AniMatsuri 2016 võib olla lõppenud, aga töö on alles algamas. Kohtumiseni 23.-24. septembril Tartus!

~Teie AniMatsuri korraldusmeeskond


Cosplay-paraad!

21. september 2016 Cosplay-paraad!

Sel aastal viime laupäeval, 24. septembril taaskord läbi cosplay-paraadi!

Alustame kell 11.45 Hugo Treffneri Gümnaasiumi eest ja oleme tagasi kella 12.00-ks, et avatseremooniale minna. Niipea kui oled oma käepaela kätte saanud, suundu taas välja, kui soovid paraadist osa võtta!