Cosplay võistlus

Cosplay võistlus

REEGLID | KATEGOORIAD | KATEGOORIATEST LÄHEMALT | ISIKUANDMETE KASUTUS | ŽÜRII

 

Cosplay võistlus toimub pühapäeval, 23. septembril. Kellaaeg täpsustamisel!

REGISTREERIMINE

Nagu igal aastal, toimub ka selle aasta AniMatsuri raames cosplay võistlus! Registreerimiseks täida ankeet ja saada see hiljemalt 9. septembril 2018 (23.59 (GMT+3)).

Märkus: käesoleval aastal on tähtaeg jälle tavapärasest varasem! Palun võtke tähtaega tõsiselt!

Lisaks avaldusele on oluline lisada oma taustamuusika MP3 failina ning esitlusest palume saata video:

 • Taustaheli (muusika ja/või dialoog) palume eelnevalt lõigata teile sobivasse vormi ja pikkusesse, salvestada ühe MP3 failina ja lisada Google Drive’i meediakausta (vt. avaldust). Laval ei ole võimalik kasutada mikrofone ja erisoovid valguslahenduse jne osas on piiratud.
 • Video palume laadida üles kas Youtube’i (privaatse videona) või mõnda pilveteenusesse (Dropbox, Google Drive jne). Kui avalduse esitamise ajaks ei ole etteastest videot olemas, siis palume edastada lingi videole hiljemalt 2. septembriks 2018 (23.59 GMT+3) aadressile cosplay@animatsuri.eu. E-maili pealkirjaks palume panna “AniMatsuri 2018 cosplay võistluse video” ning meili panna oma nimi, lavanimi ja etteaste nimi. Video kvaliteet ei ole oluline, kuid teie etteaste peab olema selgelt nähtav. Tegu ei pea olema etteaste lõppversiooniga, välja arvatud juhul, kui etteastega toimuvad suuremad muutused (sellisel juhul on vaja teavitada cosplay meeskonda hiljemalt 20.09.18 kell 23.59 (GMT+3)).

Me armastame varaseid registreerijaid! Nii jääb sul aega idee ja kostüümi veel paremaks tegemiseks. Kui registreerid enne tähtaega ja sul on selleks hetkeks näidata vaid osa kostüümist ning palju entusiasmi, siis on see väga hea! Kogenud cosplayerid festivali korraldajate ja võitjate hulgast annavad sulle hea meelega nõu. Tähtis on ainult see, et registreerimistähtajaks oleks kõik enam-vähem valmiskujul olemas. Eks kõik võistlejad lihvivad oma etendust viimase hetkeni.

Igal aastal on festivalil väga palju külalisi, kes ei julge võistlusest osa võtta, samas käivad ringi üliheades cosplay kostüümides. Ole julge ja registreeri ennast – sa oled tegelikult väga tubli ja su kostüüm on vinge!

Igal esinejal ja grupil olenemata grupi suurusest on lubatud lava taha kaasa võtta 1 abiline. Vajadusel saab abi küsida ka cosplay meeskonnalt.

Korraldajatena jätame me endale õiguse esinemiste arvu piirata. Ootame kokku 50 etteastet. Kui saadetud avaldusi on kõvasti rohkem kui 50, jätame endale õiguse otsustada, kasutades infot teie avalduses (eriti tööprotsessi pilte ja videot), kes lavale pääseb. Kuna AniMatsuri tunneb endiselt uhkust selle üle, et laseb iga kogemustasemega cosplayeril osaleda, rakendame eelmainitud varianti vaid viimases hädas!


REEGLID:

Võid teha cosplay ükskõik millisest ametlikust avaldatud meelelahutusallikast. Tegemist võib olla anime või mangaga, aga ei pea olema! Videomängud? Marvel/DC/muud koomiksid? Disney tegelased? Ulme- ja fantaasiafilmid või telesarjad? Tunnustatud veebikoomiksid või kunstiraamatud nagu Sakizou? Sobib! Ainus piirang: tegemist peab olema ametliku ja laiemalt tuntud allikaga – fan fiction ja originaaltegelased ei sobi.

Kui sa pole kindel, kas sinu tegelane on piisavalt ametlik, või sul on küsimusi kostüümireeglite kohta, võta meiega ühendust aadressil cosplay@animatsuri.eu.

Riietus

 1. Kõik festivalil esinejad peavad arvestama riietumisstiiliga, mis sobib avalikus kohas kandmiseks.
 2. Riietumisstiili puhul peab meeles pidama, et külastajate hulgas on ka alaealisi, seega ei tohi kantav riietus olla liialt paljastav. Riietus peab katma vähemalt kubeme-, tuhara- ja rinnapiirkonna.
 3. Meestel on minimaalseks lubatud kostüümiks käisteta särk ja lühikesed püksid. Naistel ülemine bikiiniosa ja lühikesed püksid/seelik. Lühikeste seelikute all on kohustuslik kanda lühikesi pükse. Visuaalne juhend:

Kui peaks juhtuma, et võistluse jaoks planeeritud kostüüm on paljastavam kui festivali reeglitega lubatud, siis palume lavalise esituse ajaks leida võimalus vastav ala katta. Žürii saab olema sellest teadlik ning arvestab sellega kostüümi täpsuse hindamisel.

Etteaste

 1. Laval on keelatud kasutada nilbusi, roppusi, vägivalda õhutavaid žeste ja pornograafiat. Kultuuriliste tavade ning ühiskondlike kõlblusnormide vastu eksivad esitused esinemisnimekirja ei pääse. Palume jälgida eetikat ja esteetikat.
 2. Kui pärast video esitamist tuleb kavas ette olulisi/suuri muutusi, tuleb sellest cosplay meeskonnale teada anda hiljemalt 20.09.18 kell 23.59 (GMT+3). Video on vajalik selleks, et näeksime esituse sisu, videos ei pea kandma valmis cosplayd.

Laval

 1. Laval on keelatud kasutada sädelust, vedelikke ja muid raskesti eemaldatavaid aineid (mille koristamiseks kulub rohkem kui 1 minut ja ei piisa harjaga pühkimisest). Kui on soov midagi publikusse visata, peab ettevaatlik olema. Keelatud on pürotehnika ning kergesti purunevad esemed.
 2. Laval kasutatavad propsid/rekvisiidid peavad olema ohutud ja nendega ei tohi olla võimalik tekitada kehavigastusi (nüri tera ja plastikmärgistus relvadel*). Lisaks on korraldajatel õigus konfiskeerida kõiki nuge, noalaadseid esemeid ja muid lõikevahendeid, millega on võimalik tekitada kehavigastusi.

*Relvaks loetakse kõiki esemeid, mille käitlemist reguleerib Eesti Vabariigi Relvaseadus (tulirelvad, gaasirelvad, pneumorelvad, heitrelvad, külmrelvad ja elektrišokirelvad).


KATEGOORIAD:

Kategooria nimi Mida hindame Maksimaalne osalejate arv Maksimumpikkus Avatud ka muude riikide kodanikele? Avatud AniMatsuri vabatahtlikele ja meeskonnale?
Defile (1., 2., 3. koht) Kostüümi kvaliteet Duo

(tavaliselt soolo)

50-70 sekundit Jah Jah
Lavaetendus (1., 2., 3. koht) Koreograafia ja sinu loomingulisus Piiranguteta (püüdke piirduda 5-ga – meie lava on väike) 5 minutit Jah Jah
EuroCosplay Kostüümi kvaliteet Soolo 60 sekundit Ei Ei
The Nordic Cosplay Championship (NCC) Kostüümi kvaliteet ja koreograafia Soolo 90 või 120 sekundit Ei Jah*
AniMatsuri Grand Prix Kui vinge mulje suudad jätta Üks inimene kõigist laval olnutest Ükskõik mis kategoorias esinesid Jah* Ei
Publiku lemmik Fanservice! (Aga hoidke festivali kodukorrale vastav) Ükskõik mis kategoorias esinesid Ükskõik mis kategoorias esinesid Jah Jah

* Täpsustav info allpool

Märkus: üldiselt tahame autasustada nii paljusid kui vähegi võimalik. See tähendab, et sa ei saa võita kahte kategooriat. (Aga võid võita ühe kategooria ja saada teises 3. koha!) Näiteks ei saa sa võita nii EuroCosplayd kui ka defiled, isegi kui registreerisid mõlemasse. (Aga kui sa ei võitnud EuroCosplayd, saad siiski võita defile – just see juhtus aastal 2016!)

Meie rahvusvaheline žürii hindab kõiki kategooriaid peale publiku lemmiku. Kohtunikel on samuti võimalus anda eriauhindu oma äranägemise järgi.


KATEGOORIATEST LÄHEMALT

1. Defile: Hinnatakse eelkõige kostüümi ja osaleja oskust seda laval umbes ühe minuti jooksul võimalikult hästi esitleda. Etteaste pikkus peab jääma 50-70 sekundi vahele. Võib esineda nii üksinda kui ka kahekesi.

2. EuroCosplay: Võitja sõidab oktoobri lõpus Londoni Comic Conile üle-euroopalisel cosplay meistrivõistlusel AniMatsuri festivali ja Eestit esindama! Kulud katab Comic Coni korraldaja MCM Expo Group.

 • Reeglid:
 • EuroCosplay võistleja kostüüm peab olema enda valmistatud (mitte valmiskujul poest ostetud, kehtib ka üksikelementide puhul) ja põhinema ametlikul allikal ehk original content (OC-d) ja mis tahes fan art ei ole lubatud (EuroCosplay suurvõistluse reegel!).
 • Võistleja peab esinema üksinda (lubatud on max. üks tehniline abiline).
 • Võistleja peab olema Eesti kodanik või püsielanik (ehk omama Eesti isikutunnistust ja isikukoodi), peab olema täisealine AniMatsuri toimumise ajaks (22. september 2018) ja peab olema võimeline ja valmis 26.-28. oktoobril 2018 Londonisse sõitma.
 • EuroCosplay kategooria võitjat valib rahvusvaheline žürii – esindatud on cosplay maailma paremik!

3. Lavaetendus: Hinnatakse eelkõige koreograafiat ja/või laval esitatud lugu, kuid kostüümi ei tasu unustada; siin on võistlejatel võimalus oma kujutlusvõimet ja loomingulisust kasutada, et luua lemmikallika põhjal oma lühietendus või tants. Esineda võib kas üksinda või mitmekesi ning kogu etteaste peab jääma 5 minuti piiridesse.

4. The Nordic Cosplay Championship (NCC): Võitja sõidab Rootsi NärCon 2019-le!

 • Kostüüm ja selle lisad peavad olema enda valmistatud (mitte valmiskujul poest ostetud), erandiks parukad, jalanõud ja sukad, aluspesu, elektroonika (võib olla valmiskomplekt, ise programmeerima ja kokku panema ei pea). Võistleja peab olema võimeline andma ülevaate, kuidas ta oma kostüümi eri osad valmistas.
 • Kostüüm peab põhinema ametlikul allikal (original content ehk OC-d ja fan-arti põhjal tehtud kostüümid ei ole lubatud)
 • Hinnatakse nii kostüümi kui ka lavalist esitlust.
 • Kostüüm võib olla osalenud varasemalt mõnel teisel võistlusel (v.a. varajasem NCC).
 • Võistleja peab olema Eesti kodanik või püsielanik (ehk omama Eesti isikutunnistust ja isikukoodi), peab olema täisealine AniMatsuri toimumise ajaks (22. september 2018) ning peab olema võimeline ja valmis 2019 juuli viimasel nädalal Rootsi NärConile sõitma (kokku 5 päeva).
 • Kuna osaleme NCC-l esmakordselt, siis 2019. aastal oleme vaatleja rollis ehk võistlusel lavale pääseb, esineda ja oma punktiskoori teada saab, aga žürii poolt antavaid auhindu võita ei saa. Siiski on võistlejal võimalik võita publiku lemmiku auhind.
 • Võistleja võib olla AniMatsuri meeskonna liige, kuid ei tohi olla seotud cosplay võistluse korraldamisega (ei korraldaja ega vabatahtlik).

5. AniMatsuri Grand Prix: tegemist on pigem eriauhinna kui erikategooriaga. Kohtunikud valivad ühe cosplayeri, kes paistab teiste seast silma ja rabab neid kõige rohkem – iga etteaste seast – ja kes saab AniMatsuri vingeima auhinna: reisi Japan Expole Pariisis! Auhinna on välja pannud AniMatsuri koos UniConiga. Reisi aitab korraldada Estravel.

 • Osaleja peab olema Eesti, Läti või Leedu kodanik.
 • Osaleja peab olema vähemalt 18-aastane AniMatsuri toimumise ajaks (22. september 2018).
 • Kostüümile kehtivad üldised AniMatsuri kostüüminõuded, millega saab tutvuda SIIN.
 • Auhinnareisi täpne kuupäev lepitakse kokku võitjaga, kuid reis peab hõlmama Japan Expo 2019 kuupäevi (täpne aeg selgub, aga juuli 2019), ehk osaleja peab saama nimetatud kuupäevade paiku reisida.
 • Auhind sisaldab edasi-tagasi lennupiletit Tallinnast/Riiast/Vilniusest Pariisi, majutust ja messipileteid.
 • Auhinnareisi organiseerimine toimub koostöös Estravel reisibürooga auhinna võitja ja reisibüroo vahel.
 • Kui cosplay etteaste puhul on tegu cosplay grupiga (kaks või rohkem isikut), siis on registreerimislehel võimalus eraldi ära märkida, kes grupist soovivad osaleda AniMatsuri peaauhinna kategoorias.
 • Kindlasti tutvuge kõikide reeglitega SIIN.
 • Osaleja ei tohi olla AniMatsuri ega UniConi meeskonnaliige.

6. Lisaks selgitatakse välja publiku lemmik, kelle valivad salajase hääletuse kaudu välja festivali külastajad. Publiku lemmiku hääletus pole jagatud kategooriate kaupa. Märkus: alates 2017. aastast ei kehti ühe võidu reegel publiku lemmiku tiitlile! See, kes saab kõige rohkem hääli, võidab isegi siis, kui nad on juba midagi muud võitnud. Erandiks on olukord, kui hääled jagunevad võrdselt.

Mitmes kategoorias võistlemine on lubatud, aga suurema tähtsusega kategooria (EC, NCC, GP) võitja ei saa võita üheski teises kategoorias.


ISIKUANDMETE KASUTUS

Teie isikuandmeteks loeme: nimi, meiliaadress, telefon, kodakondsus/elukoht ja vanus. Lisaks kuuluvad isikuandmete alla ka foto- ja videomaterjal teist.

Registreerimisel antavad andmed

 • Andmetele on ligipääs AniMatsuri peakorraldajatel ning cosplay võistluse korraldajatel (edaspidi Korraldajad).
 • Kategooriad, mille puhul kolmandatele osapooltele infot ei edastata: defile, lavaetendus, publiku lemmik ning žürii auhinnad.
 • Kategooriad, mille puhul jagatakse kolmandatele osapooltele infot: EuroCosplay (edaspidi EC), Nordic Cosplay Competition (edaspidi NCC) ja AniMatsuri Grand Prix.
  • EC ja NCC puhul korraldab reisi AniMatsuri meeskond, kuid võitjate nimi ja kontaktinfo edastatakse ka EC ja NCC korraldajatele.
  • AniMatsuri Grand Prix’ auhinna võitja puhul korraldab reisi Estraveli reisibüroo ning neile edastatakse võitja nimi, kontaktinfo ja kodakondsus/elukoht.
 • Registreerimisvormidel antavaid isikuandmeid (lisaks ka lavanimi) säilitame maksimaalselt 10 aastat, misjärel eemaldame need vormidest.
 • Teie isikuandmeid kasutame me ainult selle aasta cosplay võistlusega seoses, kuid selle aja jooksul, mil meil teie andmed on, võidakse neid kasutada teie kontakteerumiseks seoses mõne teise ürituse või reklaamiga. Kontakteerujaks on ainult eelpool mainitud Korraldajad ning seda infot ei jagata ilma osaleja loata kolmandatele osapooltele.

Festivali ajal ja järel

 • Nii festivali alal ringi käies kui ka laval esinedes võivad esinejad jääda AniMatsuriga seotud fotodele ja videotesse. Nii eraisikute, firmade kui ka korraldajate poolt.
 • AniMatsuri ametlikud fotod ja videod laetakse üles festivaliga seotud sotsiaalmeediasse (Facebook, Instagram, Twitter), Youtube’i ja pildipanka (Flickr).
 • Ametlikke fotosid kasutatakse ka AniMatsuri kodulehel ja sotsiaalmeedias festivali tegevuste tutvustamiseks.
 • Ametlikke fotosid ja videoid võidakse tulevikus kasutada festivali reklaamimiseks (sotsiaalmeedias, ajakirjanduses, televisioonis jne).
  • Avalduses on võimalus öelda, kui te ei soovi, et teist tehtud fotot või videot kasutatakse reklaamimiseks. Siinkohal palume silmas pidada, et see kehtib ainult juhul, kui pilt on teist või teist koos teie sõpradega. Kui on pildistatud üldist festivali rahvahulka, siis see ei kehti. Kui te selle välja tühjaks jätate, siis me võtame seda kui nõusolekut teist tehtud foto/video kasutamiseks reklaamis.