Kompleks


Filmi seansid:
– Tartus 25. septembril kell 19.00 Elektriteatris (Jakobi 1, Tartu)
– Tallinnas 19. septembril kell 19.00 kinos Artis (Estonia pst 9, Tallinn)

 

Kuroyuri Danchi (クロユリ団地)
Valmimisaasta: 2013
Kestvus: 106 min
Žanr: õudus
Film on jaapani keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.
Tartu seansi event
Tallinna seansi event

Õendusetudeng Asuka on kolinud just uude hoonekompleksi koos oma vanemate ja noorema vennaga. Esimesel ööl oma uues toas ärkab ta imeliku kraapiva hääle peale, mis tuleb nende erakliku naabri korterist. Olles tema pärast mures, siseneb Asuka tema korterisse ning leiab vanamehe surnuna. Mis kõige hullem, tundub, nagu oleks ta üritanud oma toast küüntega kraapides välja saada.

Asuka saab Shinobult, tööliselt, kes koristab vanamehe korterit, teada, et selles hoonekompleksis on aastate jooksul inimesed kahtlastel põhjustel surnud. Tema koolikaaslased teatavad kuuldustest, et see koht kummitab. Kui Asuka ühel ööl taas kraapimist kuuleb, läheb ta uuesti vanamehe korterisse ning kohtab seal mehe ilmutust.

Kui ta avastab, et kogu nende korter on tühi ja perekond läinud, läheb ta paanikas Shinobu juurde, kes leiab spiritualisti, kes viiks läbi puhastusrituaali, et vabastada Asuka teda ümbritsevast kurjusest. Kui spiritualist süveneb tüdruku olukorda, avastab ta, et probleem ei ole mitte vanamehes, vaid majas traagilist elu elanud väikses poisis.

 

Filmiõhtu on tasuta!

Üritus on korraldatud koostöös Jaapani Fondi ja Jaapani Suursaatkonnaga Eestis.