Matk pühal Koya mäel

Matk pühal Koya mäel

Millal? 17. septembril 2018 kell 18.00 (Tartus), 21. septembril 2018 kell 18.00 (Tallinnas)
Kus? Domus Dorpatensis (Raekoja plats 1, Tartu), Viru keskuse Rahva Raamat (Viru väljak 4/6, Tallinn)
Pilet? tasuta!
Eesti keeles
Facebooki eventid Tartus, Tallinnas

 

Ettekandel antakse ülevaade jalgsi läbitud matkast Jaapanis iidsel budistlikul Choishi Michi rajal Koya mäele Koyasani linna, mida nimetatakse Jaapani üheks kõige pühamaks paigaks. Pajatame viibimisest sealses budistlikus templis, rituaalidest ning selle linna aurast ja tähtsusest Jaapani budismis.

Andra ja Jaanus Gross on loodushuvilised ja budistlikud matkajad, kes otsivad maailmast huvitavaid ja kõnekaid kohti, mida kahekesi ja perega avastama minna. Jaapani kultuuri ja ühiskonna juures on mitmeid asju, mis on neid kõnetanud ning mida nad on võtnud ette avastada.

Andra on praegu perele keskendunud ja ootab kohe sündivaid kaksikuid. Elukutselt on ta kvaliteediinseneri ja -juhi tööd teinud ning rakendanud Jaapanist pärit tootmise lean-tehnikaid, mida ka Toyota Jaapani tehases uurimas käis. Tegelenud vibulaskmisega, sealhulgas läbinud Jaapani traditsioonilise vibulaskmise – Kyudo – koolituse, praktiseerib reikit ja on õhinas KonMari korrastusmeetodist.

Jaanus on waldorfkoolis liikumisõpetuse ja infotehnoloogia õpetaja ning vibulaskmise treener. Lisaks huvitub Jaapani erinevatest budismi koolkondadest, maa ajaloost ning filosoofiast. Õppinud ja praktiseerinud reikit. Oma sportlaskarjääris olnud tegev võitluskunstide harrastajana, pikamaajooksjana ning vibulaskjana.