Temari tikandipallide töötoad


Millal? 26. september 2018 (algajad), 28. september 2018 (edasijõudnud)
Kus? Domus Dorpatensis (Raekoja plats 1) – algajad, Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) – edasijõudnud
Pilet? 4€, etteregistreerimine j.bichele@gmail.com
Eesti keeles
Facebooki eventid algajatele, edasijõudnutele

 

26. ja 28. septembril on võimalik proovida oma kätt temari-tikandpallide meisterdamises. 26. septembril toimub töötuba neile, kes pole varem temari-tikandiga tegelenud. 28. septembri töötuba on neile, kes on korra varem töötoas osalenud ja soovivad end sellel alal edasi arendada. Üritus toimub esimesel päeval Domus Dorpatensise kaminasaalis algusega kell 18.00 ning teisel korral Oskar Lutsu nimelises raamatukogus samal ajal. Pallide meisterdamist õpetab Jaana Bichele, kes oskab juhendada nii eesti, inglise kui ka vene keeles.

Osalemiseks tuleks saata e-maili aadressile j.bichele@gmail.com ning võtta kaasa 4€. Palle meisterdama saavad vaid 15 kiireimat!

Temari-tikand on Jaapani traditsioonilise käsitöö liik. See on enamasti geomeetriline tikand, millega kaunistati väikeste riidest ja niidist kokku keeratud pallide pindu. Algselt oli tegu pigem ainult ülemklasside käsitööga, milles kasutati värvilisi siidniite, kuid ajapikku liikus see ka keskklassidesse. Sellises tehnikas valmistatud palle kasutati näiteks laste mänguasjadena või tänavažonglööride etteastetes, kuid tänapäeval on tegu peamiselt dekoratiivse esemega.

Temari-pallid on ka läbi ajaloo olnud armastatud kingitus, mis sümboliseerib sõprust ja õnnesoove. Eriti oli kombeks neid kinkida uue aasta paiku.