Lauamängud

AniMatsuri traditsiooniliseks osaks on lauamängud ning ka sel aastal on külastajatel võimalus koos teiste külastajatega natukeseks maha istuda ja aju ragistada. Mängimiseks saavad olema kolm Jaapanis populaarset lauamängu.

Go

Go on kahele inimese mõeldud strateegiline lauamäng Hiinast. Seda peetakse vanimaks tänapäevani mängitavaks lauamänguks. Go eesmärk on hõivata vastasest suurem territoorium. See lauamäng on kõige populaarsem Aasias, eriti Jaapanis, Hiinas, Koreas ja Taiwanis.

Mahjong

Mahjong on Hiinas välja töötatud klotsipõhine mäng. See on mõeldud neljale mängijale ja seda mängitakse 144 klotsiga. Igal mängijal on käes 13 klotsi ning nad võtavad ja panevad klotse ära, kuni ühel mängijatest õnnestub saada 14 klotsiga võidukäe. Mahjong on eriti populaarne Aasia riikides ja sellest on saanud üldlevinud online-meelelahutus.

Shogi

Shogi, tuntud ka kui Jaapani male, on strateegiline lauamäng kahele inimesele. See on üks populaarsemaid mänge Jaapanis. Mängu eesmärk on vastase kuningas saada matiseisu. “Shogi” tähendab “kindralite mäng”.